Informacja dot. pianki PUR

W ostatnich dniach pojawiła się w mediach informacja o wadliwej partii pianek PUR zawierających podwyższoną względem normy zawartość jednego ze związków uznawanych za kancerogenne.
Z informacji uzyskanych od naszego dostawcy wynika, że surowiec do produkcji pianek zawierający składnik TDI z podwyższoną normą wspomnianego związku chemicznego był produkowany tylko w jednym zakładzie BASF w Ludwigshafen (DE) i trafił w znikomych ilościach na rynek Polski, głównie do dostawców jednego z największych marketów wyposażenia wnętrz. Dokładniejsze dane na ten temat zebrali dziennikarze Pulsu Biznesu:

„Najwyraźniej — choć Polska jest jednym z największych europejskich producentów materacy, a pod względem wielkości eksportu ustępujemy tylko Chińczykom — problem dotyczył naszego kraju w niewielkim stopniu. Wynika to zapewne stąd, że — jak wskazuje kilku naszych rozmówców — większość feralnego TDI z zakładów w Ludwigshafen trafiło na rynek zachodnioeuropejski, a w Polsce znalazły się tylko śladowe ilości”

www.pb.pl

Tym samym, pianki PUR kupowane od polskich producentów, w tym te stosowane w materacach HEVEA są bezpieczne. Jednocześnie informujemy, że materace lateksowe, wykonane wyłącznie z warstwy lateksu nie zawierają wyżej wymienionego składnika TDI.

Nowy cennik

Nowy cennik produktów dla grupy wiekowej 0+ i 2+ jest już gotowy i wchodzi w życie od 30.10.2017. Wkrótce będzie dostępny w systemie Sezam.
Najważniejszą zmianą jest dodanie aż 4 produktów do grupy Wyrobów Medycznych. Wśród nich są najpopularniejsze modele w obydwu grupach wiekowych​.
Pojawiło się też kilka nowych rozmiarów w kolekcji Happy Baby.
Z uwagi na rosnące ceny pianek PUR oraz koszty logistyki skorygowaliśmy ceny w niektórych pozycjach asortymentowych. Wszystkie zmiany jak zwykle dla ułatwienia pracy z cennikiem są oznaczone kolorem czerwonym.
Karty produktów z naniesionymi zmianami będą dostępne w Sezamie i na stronie www.heveamaterace.pl pod koniec miesiąca.
Przypominamy, że nowy cennik będzie obowiązywał od poniedziałku 30 października.

Jak wybrać materac dla starszego dziecka?

Zapraszamy do lektury autorskiego tekstu na stronach portalu dobra-mama.pl.
O materacach, ważdnych ecyzjach, zdrowiu i bezpieczeństwie Twojego malucha.

» przejdź do artykułu

Kolejne produkty Hevea opiniowane w IMID

HEVEA Snudo Max zaprojektowany do snu na maksa
Z przyjemnością informujemy, że nasze kolejne dwa produkty otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
W grupie wiekowej 0+ opiniowany był materac HEVEA BABY MAX nr opinii Op-4946/2017, a w grupie wiekowej 2+ materac HEVEA SNUDO MAX nr opinii Op-4945/2017.
To pierwsze opinie IMID dla produktu zawierającego lateks Blue Ocean.​ Wszystkie produkty otrzymały maksymalne oceny 5 na 5, m.in. za cechy konstrukcyjne, wykonanie, wytrzymałość i funkcjonalność.

Promocja Główkujemy na Lato

Promocja Główkujemy na lato

REGULAMIN PROMOCJI GŁÓWKUJEMY NA LATO

 1. Do każdego lateksowego, piankowego, piankowo-lateksowego oraz kieszeniowego materaca młodzieżowego z grupy wiekowej 2+ z kolekcji: JUNIOR, SNUDO i DISNEY klient otrzymuje w zestawie prezent w postaci czapki licencyjnej Disney. Wzór czapki wg dostępności.
 2. Promocją nie są objęte materace z innych kolekcji dziecięcych i niemowlęcych oraz pozostałe materace z kolekcji Hevea, które nie zostały wymienione w p.1.
 3. Promocja rozpoczyna się w dniu 12 czerwca i trwa do 31 lipca 2017 lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów.
 4. Wartość detaliczna prezentu to 39 pln.
 5. Warunkiem udziału w promocji jest publikacja informacji tekstowej i graficznej na stronie internetowej Sprzedawcy lub na jego profilu w mediach społecznościowych.
 6. W przypadku zwrotu materaca do Sprzedawcy lub Producenta – klient zwraca także otrzymany w zestawie prezent lub dokonuje jego zakupu zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Firma Godna Zaufania

Firma Godna Zaufania
Już po raz trzeci Centrum Badania Opinii Klientów przyznało naszej firmie godło Firma Godna Zaufania. Znak przyznawany jest przedsiębiorstwom cechującym się nienaganną opinią wśród kontrahentów i klientów w internetowych kanałach dystrybucji i na forach oraz portalach opiniujących.

Dziękujemy!

Promocja Wiosenny króliczek

Promocja Wiosenny Króliczek

REGULAMIN AKCJI PROMOCYJNEJ WIOSENNY KRÓLICZEK

 1. Do każdego materaca dziecięcego (grupa wiekowa 0+) – lateksowego, lateksowo-kokosowego, piankowo-lateksowego oraz wysoko-elastycznego z serii: Baby, Krzyś, Celebrities Baby, Duo Activia, Baby Max, Airmax – klient otrzymuje w zestawie prezent w postaci zestawu 4 narożników ochronnych cornerGUARDS z kolekcji marki Prince Lionheart.
 2. Opis prezentu: cztery elastyczne, piankowe osłony narożników, łatwo przylegające do ostrych krawędzi. Mocowane taśmą samoprzylepną dostarczaną w zestawie. Odporne na ogień, nietoksyczne, w kolorze szarym lub brązowym.
 3. Promocja rozpoczyna się w dniu 27 marca i trwa do 30 kwietnia 2017 lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów.
 4. Wartość detaliczna prezentu to 30 PLN.
 5. W przypadku zwrotu materaca do Sprzedawcy lub Producenta – klient zwraca także otrzymany w zestawie prezent lub dokonuje jego zakupu zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 6. Promocja Wiosenny króliczek nie łączy się z innymi, równolegle trwającymi promocjami dla tej samej grupy produktów. Promocją nie są objęte materace Disney Baby oraz materace niestandardowe wykonywane na zamówienie.

Oficjalny sklep

Jeszcze łatwiej odszukacie i zapamiętacie naszą stronę, jeszcze łatwiej odszukacie właściwy produkt i dokonacie zakupu. Specjalnie dla Was uruchomiliśmy nowy adres www.polskiematerace.pl.
Zapraszamy!