baza wiedzy

Dzianiny i pokrowce Hevea. Po pierwsze Higiena

Hevea Aegis Natural Care

Dzianina Hevea Aegis Natural Care – wyjątkowa dzianina, jedna z najbardziej higienicznych dzianin materacowych. Wykorzystuje innowacyjne rozwiązania zaawansowanej technologii medycznej w postaci „tarczy ochronnej”, czyli powlekania dzianiny antymikrobiotyczną oraz antybakteryjną, bezzapachową, bezbarwną, niewypłukującą się powłoką chroniącą przed bakteriami, grzybami, glonami, drożdżami, pleśnią i roztoczami. Apretura staje się częścią materiału, pozostaje na powierzchni, na którą została nałożona przez cały okres żywotności tej powierzchni. Zastosowanie w pokrowcu materaca technologii AEGIS nadaje mu funkcje ochronne i profilaktyczne. Produkt wykonany w technologii Aegis Microbe Shield jest prozdrowotny, przyjazny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Działanie selektywne wobec niechcianych mikroorganizmów stawia AEGIS na czele dzianin antyalergicznych. Dzianina Hevea Aegis Natural Care jest bezzapachowa, miękka, odporna na mycie i wielokrotne pranie. Certyfikat Eko-Tex Standard 100. Skład: bawełna 30% / poliester 70%, apretura AEGIS. Pokrowiec nadaje się do prania z zachowaniem ostrożności, w temperaturze do 60°C.

Po drugie Zdrowie

Hevea Baby Medica

Dzianina bawełniana Medica dedykowana jest dla najmłodszych i dzieci, których rodzice szukają niebanalanych rozwiązań. Posiada podwyższone parametry paroprzepuszczalności oraz zdolności neutralizacji wolnych rodników. Dominującym kolorem jest biel urozmaicona delikatnymi szarymi konturami kotów z kolekcji tekstyliów Milusie. Jedwabista struktura dzianiny i bardzo duża zawartość bawełny organicznej (40%) doskonale wpływa na komfort użytkowy dzianiny. Jest bardzo wytrzymała na rozciąganie zarówno w stanie mokrym jak i suchym co sprawia, że może być długotrwale użytkowana. Połączenie bawełny z nowoczesnymi włóknami PE korzystnie wpływa na zahamowanie nadmiernego tempa wzrostu bakterii. Medica posiada zdolność do neutralizacji wolnych rodników i wiązania wilgoci. Skład surowcowy dzianiny: bawełna 40% / poliester 60%. Uwaga: ze względu na duży udział bawełny rekomenduje się pranie delikatne w temperaturze do 40°C.

Po trzecie naturalnie

Hevea Bamboo

Ta wyjątkowo ekologiczna, miękka i delikatna dzianina bambusowa o wysokiej gramaturze (min. 275 g/m2) spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Z uwagi na swoje naturalne pochodzenie dedykowana jest na pokrowce zarówno dla maleńkich, jak i większych użytkowników. W dotyku przypomina inną dzianinę z kolekcji Hevea – Tencel. Dlaczego dzianina bambusowa jest taka wyjątkowa? Bambus jest rośliną efektywną w uprawie i przyjazną dla środowiska. Rośnie szybko, w sprzyjających warunkach nawet do 1m w ciągu doby, a podczas uprawy nie ma konieczności stosowania pestycydów i nawozów sztucznych. Raz ścięty, wypuszcza kolejne pędy w tym samym miejscu już po kilku latach. Dzianina bambusowa jest bardzo trwała i wytrzymała. Wchłania nadmiar wilgoci znacznie lepiej i szybciej niż bawełna. Jest przewiewna i oddychająca latem, a zimą daje uczucie przyjemnego ciepła. Budowa pojedynczego włókna Bamboo ułatwia pochłanianie i neutralizowanie zapachów z otoczenia.

Hevea Bamboo zachowuje swój wygląd i kolor nawet po wielu cyklach prania czy czyszczenia. Powierzchnia dzianiny jest biostatyczna. Oznacza to tyle, że stanowi nieprzyjazne środowisko dla rozwoju drobnoustrojów i roztoczy dzięki czemu uzyskujemy na materacach strefę neutralną, w której użytkownik może komfortowo i bezpiecznie wypoczywać. Skład dzianiny stanowi aż w 31% wiskoza bambusowa z bawełną i nowoczesnymi włóknami poliestrowymi. Rekomendowanie pranie w temperaturze do 60°C

Hevea Aloe Green Power

Dzianina Hevea Aloe Green Power na bazie żelu aloesowego należy do grupy dzianin Wellness. Powszechnie znane, kojące i lecznicze działanie Aloe Vera, wykorzystywane było przez Egipcjan tysiące lat temu. Dzianina na bazie Aloe Vera zapewnia nie tylko miękki i świeży dotyk, ale też pozostaje w doskonałej harmonii z ciałem i naturą. Posiada funkcje ochronne, daje poczucie komfortu, chłodzi, stymuluje krążenie, ma właściwości antystresowe, specyficzny zapach apretury chroni przed owadami. Biało zielony pokrowiec materaca Aloe Green Power jest przyjemny w dotyku i tworzy relaksujące środowisku snu z efektem rozluźnienia skóry.

Dzianina z apreturą z aloesu, bogata w witaminy, minerały, aminokwasy i enzymy jest bardzo skuteczna w pielęgnacji skóry, a także spowalnia proces starzenia. Pokrowiec jest antybakteryjny i antyalergiczny. Jest odporny na wielokrotne pranie w temperaturze do 60°C i czyszczenie. Doskonale oddycha, nadaje się do pomieszczeń słonecznych, ponieważ posiada właściwości pochłaniania promieni UV. Certyfikat Eko-Tex Standard 100, Bezpieczny dla Dziecka. Skład: wiskoza 30% / poliester 70%, żel Aloe Vera. Pokrowiec nadaje się do prania z zachowaniem ostrożności, w temperaturze 60°C.

Po czwarte Komfort

Hevea Tencel Silky Feeling

Dzianina Hevea Tencel Silky Feeling to dzianina przyjazna skórze i naturze. Zastosowanie unikalnej technologii nano-włókien Tencel®, na bazie 100 % naturalnego włókna wykonanego z celulozy (miazga drzewna eukaliptusa pochodzącego z upraw zrównoważonych) zwraca uwagę swoją wytrzymałością, jedwabistym chwytem, sprężystością i elastycznością. Włókna Tencel® dzięki unikalnym właściwościom hydrofilowym zapewniają doskonałą absorpcję wilgoci (wchłaniana jest równomiernie), co z kolei korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Włókna celulozowe pochłaniają o 50% więcej wilgoci niż bawełna.

Dzianina Tencel Silky Feeling jest przyjazna dla środowiska, posiada również wszystkie zalety, takie jak komfort bawełny, trwałość poliestru, elastyczność wiskozy i delikatny dotyk jedwabiu (tzw. jedwabisty chwyt). Przędza Tencel® z uwagi na utrzymywanie stałego poziomu wilgoci posiada także właściwości antystatyczne. Funkcja ta pomaga lepiej spać, pomagając w rozluźnieniu układu mięśniowego oraz pozwala w pełni zrelaksować się w ciągu nocy. Certyfikat Eko-Tex Standard 100, Bezpieczny dla Dziecka. Zalety dzianiny: posiada zdolność do wchłaniania wilgoci, doskonale oddycha, jest antystatyczna, ma przyjemny jedwabisty chwyt, jest mocna i trwała, zapewnia wysoki komfort użytkowania. Skład: wiskoza Tencel® 30% / poliester 70%. Pokrowiec nadaje się do prania z zachowaniem ostrożności, w temperaturze do 60°C.

Po piąte Nowy wymiar 3D

Hevea Happy 3D

Wyjątkowo oddychająca i higieniczna dzianiny dystansowa Happy 3D z nadrukami w subtelne pastelowe słonie. Dzianina 3D nazywana jest też dzianiną typu mesh, a potocznie siatką dystansową. Jest to nowoczesny produkt na bazie przędzy poliestrowej zapewniający dużą przepuszczalność powietrza i minimalne pochłanianie wody i wilgoci. Pokrowce i maty z dzianin dystansowych stanowią idealną warstwę oddychającą produktu. Są elastyczne i trwałe, a bardzo dobra przepuszczalność wilgoci i powietrza powoduje, że są antyalergiczne, antybakteryjne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo są wyjątkowo plastyczne w logistyce.

Dzianina dystansowa Hevea Happy 3D posiada naturalne właściwości minimalizujące rozwój roztoczy i bakterii. Zapewnia optymalny dostęp powietrza do całej powierzchni ciała użytkownika jak i materaca. Gwarantuje właściwą izolacyjność cieplną i odpowiedni transport pary wodnej z powierzchni produktu. Dzianina dystansowa wykorzystana w kolekcji Happy posiada certyfikat Eko-Tex Standard 100 klasa I. Jest elastyczna, oddychająca i trwała. Wzór całej kolekcji to drukowane cyfrowo słoniki w delikatnych kolorach pastelowych. Dzianina nadaje się do delikatnego prania w temperaturze do 60°C. Produkowana w Polsce!

Po szóste klasyka

Hevea Natural

Wyjątkowa miękka i przyjemna w dotyku dzianina o grubym splocie z efektem 3D. Jedyna w kolekcji Hevea dzianina w klasycznym białym kolorze. Wzór układa się w wypukłe bloki, co daje dodatkowy efekt przestrzenny. Nowoczesne włókna poliestrowe w połączeniu z bawełną i lycrą tworzą produkt o wysokich parametrach przepuszczalności powietrza. Dzianina posiada właściwości antybakteryjne i antystatyczne. Wyjątkowo dobrze przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć do otoczenia. Wysoka gramatura 320g/m2 zapewnia doskonałe parametry użytkowe. Dzianina Hevea TopActive Natural jest sprężysta, gruba i bardzo wytrzymała na tarcie. Skład surowcowy: bawełna (50%), lekkie włókna poliestrowe (36%) oraz lycra (14%). Można ją wielokrotnie prać w temperaturze do 60°C.

Po siódme Styl

Hevea Graffiti

Innowacyjna, antyalergiczna dzianina bawełniana Hevea Graffiti dedykowana dla przedszkolaków i nastolatków, których rodzice szukają niebanalnych rozwiązań. Posiada podwyższone parametry paroprzepuszczalności oraz zdolności neutralizacji wolnych rodników. Dla podniesienia komfortu użytkowania pikowana grubszą antyalergiczną dzianiną puszystą (150g). Dominującym kolorem jest biel urozmaicona delikatnymi szarymi konturami symboli charakterystycznych dla młodego pokolenia. Jedwabista struktura dzianiny i bardzo duża zawartość bawełny organicznej (34%) doskonale wpływa na komfort użytkowy dzianiny. Jest bardzo wytrzymała na rozciąganie zarówno w stanie mokrym jak i suchym co sprawia, że może być długotrwałe użytkowana. Połączenie bawełny z nowoczesnymi włóknami PE korzystnie wpływa na zahamowanie nadmiernego tempa wzrostu bakterii. Dzianina posiada zdolność do neutralizacji wolnych rodników i wiązania wilgoci. Skład surowcowy dzianiny: bawełna 34% / poliester 66%. Uwaga: ze względu na duży udział bawełny rekomenduje się pranie delikatne w temp. do 40°C.