Co to są materace lateksowe?

Materace lateksowe składają się z naturalnej pianki lateksowej oraz w niektórych przypadkach maty kokosowej. Ze względu na swoje naturalne wnętrze są hipoalergiczne, więc mogą na nich spać niemowlęta od pierwszych chwil życia. Rodzice coraz chętniej decydują się na wybór materacy do łóżeczka, zapewniających najwyższy komfort snu pociechom. Materace z lateksem, to prozdrowotne rozwiązania, które gwarantują odpowiednią podporę dla kręgosłupa, główki oraz wszystkich innych części ciała dziecka. Niemowlę poniżej dziewiątego, a nawet dwunastego miesiąca życia potrzebuje twardszego podłoża do spania, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nich są materace lateksowe z ewentualną matą kokosową.Strona wierzchnia zawiera wcześniej wspomnianą warstwę kokosową, która stanowi odpowiednią podporę dla delikatnego ciała w pierwszych miesiącach życia. Druga strona materaca dziecięcego jest bardziej miękka, ponieważ bezpośrednią podporę stanowi pianka lateksowa. Powyżej dziewiątego miesiąca życia materac dziecięcy odwraca się na drugą stronę – bardziej miękką. W ten sposób użytkowanie jest ekonomiczne, ponieważ może on spełniać swoją funkcję przez kilka lat.

Dlaczego materace z lateksem są popularne?

Materace z lateksem cieszą się popularnością, ponieważ ich zawartość stanowi przeszkodę dla rozwoju roztoczy oraz kurzu. Dzięki temu, nie wywołują reakcji alergicznych i poprawiają jakość snu. Kolejną ich zaleta jest możliwość stosowania pokrowców, które niczym nie odbiegają od wnętrza materacy i również mają działanie prozdrowotne oraz są łatwe w czyszczeniu.

Jaki materac do łóżeczka?

Oprócz materacy do łóżeczka, w naszej ofercie znajdziecie materace lateksowe 160×200 i nie tylko, które są dedykowane dla młodzieży oraz osób dorosłych. Materace lateksowe 160×200 cieszą się bardzo dużą popularnością wśród naszych klientów, ponieważ lateks jest naturalnym surowcem pozyskiwanym ze środowiska naturalnego. Jego podstawową zaletą jest odporność na odkształcenia i możliwość idealnego dopasowania do nierówności. Lateks umieszczany w naszych materacach stanowi idealną podporę podczas odpoczynku.Dobór odpowiedniego wymiaru materaca jest uzależniony od wielkości łóżka. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

WYBIERZ ODPOWIEDNI MATERAC – MATERACE DLA DZIECI

karty produktów

dla niemowląt i małych dzieci

MATERAC HEVEA BABY
MATERAC HEVEA BABY MAX
MATERAC HEVEA KRZYŚ
MATERAC CELEBRITIES BABY
MATERAC HEVEA DISNEY BABY
PODUSZKA LATEKSOWA ROGAL DISNEY BABY
MATERAC LATEKSOWY HEVEA HAPPY BABY DRIVE
MATERAC Z LATEKSEM HEVEA HAPPY BABY MAX
MATERAC HEVEA BABY+

dla dzieci starszych 2+

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY HEVEA SNUDO MAX
MATERAC LATEKSOWY HEVEA JUNIOR
MATERAC LATEKSOWY HEVEA JUNIOR MAX
MATERAC LATEKSOWY HEVEA DISNEY JUNIOR LUX CARS
MATERAC LATEKSOWY HEVEA DISNEY JUNIOR LUX MICKEY
MATERAC DISNEY JUNIOR LUX GRAFFITI GIRL
MATERAC DISNEY JUNIOR LUX GRAFFITI BOY
MATERAC HEVEA JUNIOR BOX LATEKS

materace do sypialni

HEVEA FAMILY
HEVEA FAMILY MEDICARE PLUS
HEVEA COMFORT
HEVEA COMFORT ROYAL
HEVEA COMFORT PRESTIGE
MATERAC HEVEA BODY COMFORT VISCO LATEKS
HEVEA BRASIL
HEVEA FAMILY MEDICARE BIO CLIMALATEKS
MATERAC HEVEA COMFORT BODY MAX
MATERAC HEVEA BODY COMFORT LAGUNA
MATERAC HEVEA COMFORT BODY MAX LAGUNA

MATERACE DUALSLEEP

HEVEA COMFORT AMORE

MATERACE WYSOKO ELASTYCZNE Z LATEKSEM

HEVEA FITNESS LATEKS
HEVEA THERMOMAGIC

MATERACE KIESZENIOWE Z LATEKSEM

HEVEA REHABOX LATEKS
HEVEA REHABOX VISCO LATEKS

MATERACE NAWIERZCHNIOWE

TOPPER LATEKS
TOPPER BIO CLIMALATEKS