strefa klienta

W jednym miejscu znajdziecie Państwo podstawowe informacje dotyczące naszych produktów i serwisu posprzedażowego. Dokumenty do pobrania są w formatach PDF. Formularze po wypełnieniu należy zeskanowane przesłać online na podany adres mailowy lub odesłać oryginalny dokument na adres korespondencyjny: Fabryka Materaców Hevea, Ogrodowa 28, 62-561 Ślesin.

Pamiętaj:

  1. Przed zakupem materaca zmierz dokładnie swoje łóżko. Zazwyczaj będzie to jeden ze standardowych wymiarów w zakresie od 120/60 do 140/70 – łóżeczka szczebelkowe, 160/70 – 90/200 łóżka i tapczany dziecięce oraz 90/200 do 200/200 łóżka i sypialnie dla dorosłych.
  2. Sprzedawca może poprosić o informację dotyczące stelaża znajdującego się w ramie łóżka oraz wagi użytkowników materaca. Przygotuj sobie te dane!
  3. Po otrzymaniu przesyłki z materacem lub dostawie do domu ze sklepu stacjonarnego sprawdź dokładnie stan przesyłki. Rozpakuj materac przy dostawcy i w razie uszkodzenia spisz protokół. Kurier ma specjalny druk akceptowany przez firmę kurierską. Dostawca ze sklepu spisze protokół na kartce papieru i złoży swój podpis.

Technologia produkcji

Podstawowe informacje

Konstrukcja wszystkich naszych produktów, w tym materace dla dzieci, materace do sypialni i tekstyliów jest oparta na doświadczeniu, opiniach klientów a także zaleceniach instytutów badawczych, w tym przede wszystkim Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Materace piankowe, wysoko elastyczne i pozostałe wykonane są z pianek poliuretanowych posiadających atest Oeko-Tex, co oznacza, że są przebadane pod kątem dopuszczalnych zawartości substancji kancerogennych i najczęściej występujących alergenów. Gęstość pianek jest dopasowana do zalecanej wagi użytkownika oraz optymalnej twardości i podparcia kręgosłupa. Wynosi do 25 kg/m3 dla materaców w grupie wiekowej 0+ i do 40 kg/m3 w grupach wiekowych 2+ i 7+. Powyżej 40 kg/m3 dla wszystkich grup materaców sypialnianych. Przy produkcji pianek dla naszych materaców nie używa się freonu (CFC free), który zastąpiono wodą lub ciekłym CO2. Dzięki temu produkcja jest ekologiczna, zgodna z obowiązującym prawem i bezpieczna dla środowiska.

Pianka lateksowa wykorzystywana w materacach HEVEA posiadają min. 20% naturalnych żywic z drzew kauczukowych (hevea brasiliensis). Wszystkie pianki lateksowe są wykonywane zgodnie z europejskimi standardami EURO-LATEX, posiadają aktualny certyfikat Oeko-Tex, a ich gęstość zawiera się pomiędzy 50 a 65 kg/m3 w zależności od grupy docelowej. Nowe wkłady lateksowe charakteryzuje zapach olejków eterycznych związany z procesem wulkanizacji lateksu naturalnego. Wkłady materacowe są sezonowane w przewiewnych pomieszczeniach celem pozbycia się zapachu. Jednak może on pozostać dla klienta wyczuwalny jeszcze przez kilka dni po rozpakowaniu produktu. Okres ten prawdopodobnie wydłuży się w czasie upałów oraz w mocno nagrzanych pomieszczeniach sypialni. W takiej sytuacji w materacu należy rozpiąć pokrowiec i piankę wywietrzyć np. przy otwartym oknie. Proces wietrzenia powtórzcie kilkakrotnie. W skrajnych przypadkach można wyprać pokrowiec z dodatkiem płynu do płukania tkanin.

Uwaga! Nie należy prać pianek poliuretanowych i lateksowych z użyciem np. odkurzaczy piorących lub też w wannie albo innych zbiornikach z wodą. Spowoduje to bezpowrotne uszkodzenie i przyspiesza degradację wkładu.

Karta gwarancyjna
Formularz reklamacyjny
Odstąpienie od umowy
Podstawowe zasady konserwacji i pielęgnacji materaców Hevea
Zestawienie materacy
Technologia produkcji
Ankieta dla użytkownika (docx)
Ankieta dla użytkownika