powrót na blog

Kołyska dla dziecka

Kołyska dla dziecka. Alternatywa dla łóżeczka dziecięcego? Dlaczego akurat kołyska! Niesłabnąca popularność tego mebla wcale nie powinna dziwić, ponieważ lista jego atutów jest naprawdę długa. Rodzicom zależy przede wszystkim na szczęściu i zdrowym rozwoju maleństwa – kołyska przychodzi z pomoc.

Kołyska dla dziecka. Pełna zalet !

Dlaczego sen jest tak istotny? Podczas tego wielowymiarowego procesu organizm maluszka regeneruje się i intensywnie rośnie. Sen ma również pozytywny wpływ na pamięć dziecka. Używanie kołyski uzupełnia powyższy zestaw o kilka dodatkowych zalet. Należy jednak pamiętać, że kołyska (ze względów bezpieczeństwa) nadaje się dla dzieci, które jeszcze nie umieją siadać – czyli dla noworodków i niemowląt do 5-6 miesiąca życia.

Podczas bujania stymulowany jest układ nerwowy dziecka (później przełoży się to między innymi na lepszy rozwój motoryki). Doświadczenia rodziców pokazują, że kołysanie pomaga maluchowi spokojnie zasnąć.

Dobry materac to nieodzowny element wyposażenia kołyski dziecięcej. Wybierając go, warto skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu – wtedy będziemy mieć pewność, że kupujemy produkt najwyższej jakości. Czego powinniśmy oczekiwać od materaca? Między innymi trwałego wykonania, odpowiedniego wypełnienia (świetnie sprawdzi się wysoko elastyczna pianka), antyalergiczności, zdejmowanego pokrowca. Wszystkie powyższe założenia spełnia materac piankowy Hevea Duo Activia 90/40 (jest to rozmiar, który pasuje do większości kołysek). Materac ten posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.