powrót na blog

Jaki materac wybrać do łóżeczka?

Czy już wiecie jaki materac wybrać do łóżeczka? Urządzając pokoik dziecięcy poświęcimy sporo czasu na wybór łóżeczka zwracając  uwagę na kolor, estetykę wykonania i inne detale cieszące oko. Ile czasu poświęcimy na wybór materacyka? Mniej czy więcej?

Jaki materac wybrać do łóżeczka? Poradnik dla rodziców

Czy pozwolimy Sprzedawcy w sklepie na dodanie jakieś materaca w tzw. gratisie do łóżeczka? Czym powinien być wypełniony materacyk naszego dziecka? Jakie powinien mieć atesty? I w ogóle czy to ma jakieś znaczenie? Postaramy się pomóc w uzyskaniu odpowiedzi lub chociażby przybliżyć do właściwej decyzji troskliwego rodzica.

Wybór łóżeczka to poważna sprawa. Zapewne jest w tym sporo racji ale często zabiegani i poddenerwowani przyszli Rodzicie zapominają o tym, że tak naprawdę dla naszego maluszka najistotniejsze jest podłoże, na którym śpi. Ważne, by dobrać taki materac, który zapewni maleństwu bezpieczny i zdrowy sen oraz prawidłowy rozwój. Pamiętajcie, materace to nie tylko wypełnienie. Ważny jest także pokrowiec. Całość stanowi chociażby o antyalergiczności produktu i łatwości utrzymania go w higienie.

Można tu przytoczyć dane ile to godzin w ciągu doby dziecko spędza czy winno spędzać w pozycji leżącej i ile to procent jego doby w pierwszych miesiącach ale takie suche dane można sobie poszukać w internecie. Dość powiedzieć, że okres spędzony ma materacu stanowi część życia noworodka wystarczająco dużą, żeby się nad tym tematem pochylić.