powrót na blog

Temperatura w sypialni

Temperatura w sypialni to nie tylko klimat i styl, to także wyposażenie i materac. Jakie cechy powinien mieć materac idealny? Na pewno musi być wygodny, wykonany z materiałów dobrej jakości, praktyczny… No właśnie – często zapomina się o tym, że funkcjonalność oznacza także komfortowe użytkowanie materaca niezależnie od pory roku.

Temperatura w sypialni? Idealny materac tworzy mikroklimat

W ofercie profesjonalnych sklepów znajdziemy materace, które po jednej stronie wykończone zostały pianką lateksową, a po drugiej – pianką VISCO. Nazywamy je materacami lato/zima. Każda z pianek posiada szereg indywidualnych właściwości, dzięki którym tworzą znakomicie zgraną całość. Pianka lateksowa lepiej nadaje się na miesiące ciepłe, natomiast pianka VISCO świetnie sprawdzi się podczas chłodniejszego okresu.

Strona z pianki lateksowej jest bardzo elastyczna i sprężysta, dzięki czemu równomiernie podtrzymuje sylwetkę. Po uciśnięciu – lateks szybko powraca do pierwotnego kształtu. Lateksowa pianka to materiał nowoczesny i wytrzymały. Jego największe atuty to antyalergiczność oraz przewiewność (ułatwiająca cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci) – z tego względu powierzchnia lateksowa zalecana jest na lato. To „chłodniejsza” strona materaca.

Termoelastyczna pianka VISCO to znakomite rozwiązanie na zimę. Niepowtarzalna struktura pianki sprawia, że reaguje ona na ciepło, dzięki czemu materiał bardzo precyzyjnie dostosowuje się do kształtu ciała, okalając je. Po uciśnięciu – pianka VISCO potrzebuje dłuższej chwili, aby przybrać pierwotną formę. Użytkowanie strony wykonanej z pianki VISCO sprzyja głębokiemu odprężeniu, obniża napięcie mięśni oraz pozytywnie wpływa na kręgosłup. Co ważne – „cieplejsza” powierzchnia materaca nie akumuluje ciepła w nadmiarze!