powrót na blog

Dlaczego nowy materac musi odpocząć?

Po zakupie nowego materaca musimy pamiętać o jego relaksacji. W zależności od sposobu jego pakowania ten proces potrwa od kilku godzin do nawet kilku dni. Zapytajcie o czas relaksacji w sklepie, Sprzedawca udzieli Wam wiążącej odpowiedzi.

Wracając z dalekiej podróży potrzebujemy odpoczynku. Musimy spokojnie usiąść czasem się położyć, napić wody. Warto to sobie przypomnieć kiedy kurier dostarczy Wam do domu nowy materac ze sklepu. Dlaczego nowy materac musi odpocząć? Zapraszamy do lektury.

Dlaczego nowy materac musi odpocząć?

Kupujemy nowy materac. Często proces wybierania tego optymalnego dla nas materaca przebiega dość długo – najpierw rozeznanie rynku, potem dopasowanie ofert do naszych potrzeb, wizyty w sklepach i testowanie różnych rodzajów produktów poprzez wylegiwanie się na nich. Potem następuje etap porównywania cen, czasu realizacji i warunków dostawy, wreszcie zapada decyzja – kupujemy!

Zamawiamy, płacimy i czekamy. Jeżeli tylko wymieniamy materac, pozostawiając ramę łóżka, warto się jej wówczas uważnie przyjrzeć, a szczególnie obejrzeć stelaż. Jeśli jakieś listewki w stelażu są pęknięte, to jest dobry moment, żeby je wymienić. Pamiętajmy też, że dla materacy lateksowych odstęp pomiędzy listewkami powinien wynosić pomiędzy 2,5 a 5 cm, jeżeli odstęp jest większy, warto taki stelaż zagęścić albo kupić nowy. Najlepsze są stelaże wykonane z listewek klejonych z drewna liściastego, takie jak stelaż Hevea Standard, są elastyczne i trwałe.

Mamy w domu nowy materac. Co dalej?

Musimy się też pozbyć starego materaca. Zamawiając usługę wywozu, weźmy pod uwagę fakt, że nasz nowy nabytek może przybyć w formie zrolowanej albo sprasowanej. Duże firmy rolują materace, chcąc obniżyć koszty transportu. Taki materac najpierw jest kompresowany pod ciśnieniem. To z kolei znaczy, że specjalne maszyny wyciskają z komponentów powietrze i materac staje się bardziej płaski. Kolejnym krokiem jest zrolowanie spłaszczonego materaca i zapakowanie go w folię. Niejednokrotnie jest to folia próżniowa, aby zapobiec dostawaniu się powietrza do środka.

Materac Hevea po rozpakowaniu musi odpocząć

Rolowanie materaca jest ogólnie przyjętą metodą pakowania, która nie powoduje żadnego uszczerbku w jego strukturze. Zmniejszenie rozmiarów paczki to nie tylko niższe koszty przechowywania i transportu, ale też korzyść dla środowiska – oznacza mniej pojazdów niezbędnych w przewozie, a im mniej pojazdów, tym niższa emisja CO2 i innych gazów cieplarnianych. Jest jednak druga strona takiego rozwiązania i ten aspekt wymaga od Was cierpliwości. Otóż w ten sposób zapakowany materac potrzebuje czasu, żeby wrócić do swoich pierwotnych rozmiarów i odzyskać wszystkie właściwości.

Materac skompresowany potrzebuje go więcej, przyjmuje się, że 72 godziny to optymalny czas, w którym nasz nowy nabytek „oddycha”, napełniając się powietrzem i osiągając pełną objętość oraz odpowiednią twardość.