powrót na blog

Projekt OZE. Fotowoltaika i pompa ciepła.

Projekt OZE. Fotowoltaika i pompa ciepła w części administracyjnej naszej firmy staje się faktem. Cieszymy się już z użytkowania instalacji 7,4 kWp zbudowanej z paneli bifacjalnych.

Projekt OZE. Fotowoltaika i pompa ciepła dla Hevea

Prawidłowo dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala Wam ograniczyć rachunki za zużytą energię elektryczną prawie do zera. Ponadto w przypadku skojarzenia fotowoltaiki z pompą ciepła, obniżacie niemal do zera także koszty ogrzewania domu, biura czy innych pomieszczeń. Dzięki dostępnym obecnie programom wsparcia koszt inwestycji zwraca się po 4-6 latach. Po tym okresie będziesz produkował energię do ogrzewania, oświetlenia czy też podgrzania wody do Twojego domu praktycznie za darmo.

Hevea panele fotowoltaiczne

Testujemy już te rozwiązania w naszej firmie. Od grudnia 2020 r. część administracyjna naszej firmy jest podłączona do instalacji gruntowej paneli fotowoltaicznych. Prawdziwa produkcja energii rozpocznie się wraz z silnym wiosennym słońcem, ale już zaczynamy korzystać w ciagu dnia z własnej elektrowni.

Czy wiecie, że Wasza instalacja może ograniczyć emisję CO2 nawet o 6 ton rocznie? To tak jakby co roku każda rodzina zasadziła 1 ha lasu. Pokażcie już teraz swoim dzieciom, że zależy Wam na ich przyszłości. W prosty sposób także Ty działasz na rzecz ochrony klimatu naszej planety Ziemi.

Już wkrótce rozpoczniemy prace związane z wymianą naszych pieców na ekogroszek na ekologiczne pompy ciepła. Zachęcamy do podejmowania takich proekologicznych decyzji.