powrót na blog

Lubimy jesienne wieczory

Lubimy jesienne wieczory. No może staramy się je jakoś polubić. Złota, polska, październikowa bywa przepiękna, ale nastał listopad, a na swoją kolejkę czeka grudzień. Jak żyć jesienią? Co może być lekarstwem na jesienną chandrę?

Lubimy jesienne wieczory. Drobne przyjemności nam to ułatwią

Materac na jesienne wieczory

Jak do tej pory, jesień prezentowała nam głównie słoneczne, pogodne oblicze, zachęcając do spacerów, ale nie ma się co oszukiwać, nadejdą i takie dni, kiedy ponura słota i listopadowy chłód odbiorą nam radość życia. Wcześnie zapadający zmrok nie poprawia sytuacji, wręcz przeciwnie, działa przygnębiająco. Jak się okazuje, jest też szkodliwy dla naszego wzroku. Według badań przeprowadzonych pod kierunkiem prof. Scotta Reada, ekspozycja na światło dzienne trwająca mniej niż 60 minut dziennie jest czynnikiem ryzyka krótkowzroczności. Idealnie byłoby jednak, gdyby dzieci spędzały na dworze, w naturalnym oświetleniu, co najmniej 2 godziny dziennie. Jak to jednak zrobić, kiedy większość dnia nasze pociechy spędzają w szkole czy przedszkolu, a w okresie późnojesiennym czy zimowym wracają do domu o zmierzchu?

Powszechne jest suplementowanie witaminy D, ale warto też pomyśleć o oświetleniu domu w sposób jak najbardziej zbliżony do światła dziennego. Można zainwestować w żarówki pełnospektralne, dające białe światło o ciepłej barwie. Jego widmo jest bardzo zbliżone do widma światła słonecznego. Odpowiednie będą także lampy LED o barwie białej z lekko niebieskawym odcieniem. Ale każdy przebłysk słońca wykorzystujmy na ruch na świeżym powietrzu, jest niezastąpiony.

Nasze sposoby na jesień

A co z długimi, jesienno-zimowymi wieczorami? Jest dobra strona zniechęcających ciemności i deszczowej pogody! Częściej jesteśmy razem, więcej czasu spędzamy z rodziną i bliskimi, spróbujmy się lepiej poznać, niekoniecznie przy ulubionym serialu. Znakomitym pomysłem na wspólne wieczory są gry planszowe, niezależnie od wieku graczy sprawiają radość, absorbują, często uczą i rozwijają. Świetną zabawą są też kalambury, skojarzenia czy wszystkie gry wymagające kreatywności. Przy pomocy gier możemy przemycić dzieciakom sporą dawkę wiedzy w sposób przyjemny i niezauważalny. W przypadku samotnych wieczorów pomogą książki, a nastrój poprawi gorąca, aromatyczna herbata i ciepły kocyk. Taki jak ten kocyk corgi. Bez wątpienia wsparciem będzie też miękka poducha, a nasze nowe wzory dodają energii i dobrze się odnajdują w każdym wnętrzu.

Aura jesienna wreszcie prowokuje do wcześniejszego położenia się spać, a czasami wręcz zmusza nas do spędzenia czasu w łóżku, kiedy dopadnie nas przeziębienie czy grypa. Wtedy bardziej niż zazwyczaj docenia się wygodny materac. A jeżeli dodatkowo jedna strona materaca jest zrobiona z pianki termoelastycznej visco, jak HEVEA BODY COMFORT i nie zapomnimy o przełożeniu go zimową stroną do góry, mamy nie tylko komfortową miękkość, ale w pakiecie dodatkowe ogrzewanie. Materac współpracuje z naszym ciałem, dostosowując się do jego kształtu i oddając mu ciepło. Jeżeli rozważacie zakup materaca, weźcie to pod uwagę. Życzymy Wam dużo ciepła tej jesieni! Na zakończenie przypominamy, jesień i zima są tylko wstępem do kolorowej wiosny i ciepłego, słonecznego lata.