powrót na blog

Problemy z kręgosłupem – czy materac może pomóc?

Materac może być elementem terapii w schorzeniach kręgosłupa. Skorzystaj z wiedzy medycznej i wybierz materac jaki eksperci zalecą Ci diagnozując twój problem z kręgosłupem. Nie decyduj się samodzielnie na materac twardy. Problemy z kręgosłupem – czy materac może pomóc? Jak dobrać materac dla osoby z takimi dolegliwościami?

Problemy z kręgosłupem – czy materac może pomóc?

Choroby i zwyrodnienia kręgosłupa stają się chorobami cywilizacyjnymi. Coraz bardziej siedzący tryb życia, praca przy biurku, godziny spędzane za kierownicą, duża ilość nauki, też przy biurku, sprawiają, że w coraz młodszym wieku zaczynamy odczuwać rozmaite dolegliwości. Szkoła nie pomaga – kilka godzin siedzenia w ławce, zajęcia WF sprowadzone do gry z piłkę nożną czy siatkówkę, często unikane przez dzieciaki – to wszystko nie pozostaje bez wpływu na kręgosłupy. Brak ruchu przekłada się na nadwagę, co dodatkowo obciąża filar naszego ciała. Dlatego tak istotnym jest sen – czas na regenerację. A do skutecznej regeneracji obolałego kręgosłupa niezbędne jest właściwe podłoże. Czyli materac.

Kosmiczna technologia w walce z dolegliwościami

W opinii pytanych przez nas lekarzy – ortopedy i lekarza medycyny sportowej – najlepszy materac do regeneracji, zarówno na codzienne bóle, jak i po urazach, to taki, który ma warstwę miękką solidnie podpartą warstwą zdecydowanie twardszą. Warstwę miękką może stanowić pianka visco, zwana inaczej pianką memory, która dostosowuje się do kształtu ciała, otula go i rozgrzewa, ma też działanie przeciwodleżynowe i rozluźniające.

Problemy z kręgosłupem – czy materac może pomóc?

Skoro (niestety) masz już problemy z kręgosłupem – czy materac może pomóc? Tak. Poprawia ukrwienie w miejscu nacisku, dzięki czemu eliminuje potrzebę zmiany pozycji podczas snu, możemy więc lepiej się wyspać. Miękką warstwą może być moletowana pianka viscool, która dzięki swej budowie posiada funkcję masażu i, dla odmiany, delikatnie chłodzi. Może to być pianka lateksowa, wykonana na przykład z lateksu Ocean Blue, która dodatkowo reguluje mikroklimat materaca i pochłania nadmiar wilgoci. Warstwę twardą może tworzyć płyta z pianki wysokoelastycznej o dużej gęstości albo z lateksu. Płyty lateksowe z reguły posiadają budowę strefową, co powoduje, że dostosowują się do wypukłości ciała, zapewniając płaskie ułożenie kręgosłupa niezależnie od pozycji, w której się śpi. Są też bardziej higieniczne z uwagi na właściwości naturalnego lateksu – zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy. Lateks robi robotę w każdym materacu.

Pianka lateksowa i visco. Nasze typy w walce z bólami kręgosłupa

Lateks jest materiałem bardziej wytrzymałym i taki materac można stosować dłużej. Reasumując – idealnym materacem na bolący kręgosłup będzie materac złożony z podstawy lateksowej i warstwy pianki visco.

Mamy taki materac! To HEVEA BODY COMFORT. Gruba na 14 cm płyta lateksowa wspomagana jest przez 5-cio centymetrową warstwę pianki visco. Ten zestaw sprawia, że materac Hevea Body Comfort ma status wyrobu medycznego kl. 1 i jest uznanym materacem rehabilitacyjnym. Produkujemy go już ponad 10 lat. Wprowadziliśmy możliwość rozpinania pokrowca z czterech stron, dzięki czemu nawet największy pokrowiec zmieścisz do przeciętnej pralki – każdą część możesz prana osobno. Dla bardziej wymagających mamy jeszcze jedną propozycję – HEVEA COMFORT BODY MAX. Ten materac posiada dodatkową warstwę pianki lateksowej Ocean Blue, umiejscowioną po przeciwnej stronie niż pianka visco. Ocean Blue to lateks z żelem silikonowym, którego zadaniem jest wchłanianie nadmiaru wilgoci z otoczenia. Strona lateksowa jest zalecana jako wierzchnia w okresie letnim, strona visco w zimowym. Comfort Body Max również jest materacem rehabilitacyjnym i posiada status wyrobu medycznego kl. 1.

Ciekawostką jest fakt, że pianka visco opracowana została na potrzeby lotów kosmicznych w laboratoriach NASA. Szybko jednak doceniono jej zbawienne właściwości w rehabilitacji i stała się cenionym składnikiem materaców. Dzisiaj te pianki spotkacie niemal na całym świecie. Mają różne nazwy ale technologia kosmiczna pozostaje bez zmian.

Jeżeli zatem Wasz obecny materac nie przynosi ulgi nocą, to może czas na zmiany? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami klienta i Sprzedawcami. Telefonicznie lub pisemnie a także na czacie w mediach społecznościowych. Odpowiemy na pytania i doradzimy odpowiedni materac.