powrót na blog

Jak dbać o pokrowiec materaca ?

Odpowiednia dbałość o pokrowiec materaca, to nie tylko możliwość usunięcia nieestetycznych zabrudzeń, plam, czy kurzu. Warto wiedzieć, że jest to powierzchnia, która każdej nocy bezpośrednio styka się z naszym ciałem, a więc powinna być utrzymywana w higienicznej czystości. Jak dbać o pokrowiec materaca, by służył przez wiele lat?

Jak dbać o pokrowiec materaca ? Poradnik od Hevea

Dbałość o pokrowiec materaca to zaledwie 3 kroki, które przełożą się zarówno na jego stan, jak i na zdrowy sen użytkownika, dlatego koniecznym jest systematyczne czyszczenie i zapobieganie zabrudzeniom.

  1. Regularne odkurzanie. Tak często, jak to możliwe, a najlepiej raz w tygodniu. Można wykorzystać moment weekendowych porządków, ewentualnie zmiany pościeli.
  2. Pranie pokrowca materaca. Najlepszą opcją byłoby pranie pokrowca co najmniej 2 razy w roku. Zabieg ten pozwoli usunąć nagromadzone w pokrowcu alergeny, kurz lub trudniejsze do usunięcia plamy.
  3. Systematyczne i częste usuwanie z pokrowca okruszków i włosów. Drobne plamy można zniwelować za pomocą miękkiej ściereczki nasączonej delikatnym detergentem lub roztworem sody oczyszczonej.

Wspomniane powyżej sposoby to podstawowe kroki pielęgnacyjne. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest kupno pokrowca wykonanego z naturalnych i wytrzymałych materiałów. Warto również zwrócić uwagę na sposób zdejmowania pokrowca z materaca, by jeszcze bardziej usprawnić zabiegi pielęgnacyjne. Pokrowiec na materac to znakomite rozwiązanie do sypialni, dlatego sprawdzi się na każdym rodzaju materaca – piankowym, lateksowym oraz sprężynowym.

Dla osób, które chcą zadbać o pokrowce materacy jeszcze efektywniej, firma Hevea przygotowała specjalne ochraniacze na materace, które sprawdzą się zwłaszcza w dziecięcym łóżeczku. Pokrowce i ochraniacze na materace Hevea to gwarancja zdrowego, komfortowego i higienicznego snu.