powrót na blog

Materace Hevea. Hevea Junior Box Lateks

Wygodny materac to produkt zarezerwowany nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży. Dlaczego akurat polecamy Wam Hevea Junior Box Lateks? Przez kilkanaście lat materace sprężynowe powoli odchodziły do lamusa. Jednak dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii ich wyrobu – w ostatnim czasie następuje powolny renesans ich popularności.

Hevea Junior Box Latex. Materac kieszeniowy

Hevea Junior Box Lateks to nowoczesny materac kieszeniowy przeznaczony do łóżek i tapczanów dziecięcych użytkowanych przez dzieci i młodzież o masie ciała nieprzekraczającej 70 kg. Wykonany z najwyższej jakości sprężyn kieszeniowych (wysokość 12 cm). Z zastosowaną przekładką z tkaniny polimerowej, materac wyposażony jest dodatkowo w lateks Blue Ocean, którego zadaniem jest efektywne odprowadzanie wilgoci oraz regulacja cyrkulacji powietrza. Zapakowanie pojedynczych sprężyn w tkaninowe kieszonki zapewnia nie tylko prawie bezgłośną pracę, ale również elastyczność punktową nadającą materacowi właściwości rehabilitacyjnych. Zastosowanie w warstwie zewnętrznej pianek- wpływa pozytywnie na trwałość materaca oraz czas jego możliwego użytkowania.

Dołączony do materaca pokrowiec wewnętrzny (pokryty membraną) zapewnia funkcję higieniczną, podczas gdy jego wersja zewnętrzna odpowiedzialna jest za wydłużenie trwałości materaca oraz ochronę go przed zabrudzeniami. Zdejmowany pokrowiec wykonaliśmy dlaw tego materaca z dzianiny Natural Care Aegis, pikowanej antyalergiczną włókniną. Producent udostępnia również możliwość zamiany dzianiny tej na dzianinę Aloe Green Power, która w swoim składzie posiada dodatek żelu aloesowego. Pokrowce te są odporne na wielokrotne pranie, a materiały, z których je uszyliśmy posiadają certyfikat Bezpieczny dla dziecka oraz Eko-Tex. Dwustronny, średnio twardy Hevea Junior Box Lateks powinien być współużytkowany z stelażami elastycznymi lub szczebelkowymi o rozstawie szczebelków 3-5 cm. Materaca tego nie zalecamy do łóżek piętrowych, których barierka ochronna jest niższa niż 40 cm (na górnym poziomie). Brak możliwości wykonania rozmiarów niestandardowych.