powrót na blog

WWF. Możemy pomóc.

WWF pozwala na proste działania. Każemu z nas. Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań – to motto tej organizacji.

WWF. Ratujemy morświna

W Fabryce Materaców Hevea w te święta zrezygnowaliśmy z kosztownych i jednorazowych ozdób świątecznych. Bombki i łańcuchy z tworzyw sztucznych zwykle w styczniu trafiają od razu do kosza. Kosztują sporo a już po 2 tygodniach lądują na wysypisku i spędzają tam setki lat. Kwotę wydawaną co roku na ozdobienie świąteczne naszego biura i sklepu przeznaczyliśmy na cele fundacji. Wybraliśmy morświna czyli bałtyckiego walenia. Naszego sąsiada z morza bałtyckiego. Żyje ich tutaj około 450. Zagraża im hałas, zanieczyszczenia i przede wszystkim sieci rybackie. WWF ze zgromadzonych środków zaopatruje rybaków w specjalne akustyczne urządzenia (pingery). Informują o przeszkodzie na ich drodze, a tym samym chronią morświna przed dostaniem się w sieci. Symbolicznie adoptując jednego morświna, także Ty wspomagasz działania WWF. Działania zmierzające do odbudowy populacji tego gatunku.

WWF
WWF

Każdy z członków Zarządu firmy Hevea przekazał na WWF kwotę mniej więcej odpowiadającą wydatkom na ozdoby świąteczne corocznie kupowane do firmy. Powtórzymy to za rok. Na naszą pomoc czekają jeszcze foki szare, wilki, rysie i wiele innych gatunków. I wiecie co, czujemy się z tym dobrze. Planeta Ziemia wygrała dwa razy.