powrót na blog

Sen to zdrowie

Nasze życie kręci się wokół snu. Sen to zdrowie i dobre samopoczucie. Nasz organizm nieustannie potrzebuje regeneracji, po pracy, nauce, intensywnym treningu. Jednocześnie pracujemy coraz więcej i jesteśmy coraz bardziej aktywni.

sen to zdrowie

Sen to zdrowie. Zdrowie to podstawa.

To ważny termin. Warto zapamiętać. Podczas snu relaksujemy mięśnie ale także nasz mózg i układ nerwowy. Naukowcy już wiedzą, ze sen nie jest procesem biernym, czy też zwykłym „wyłączeniem” organizmu na kilka godzin. Podczas snu następuje także przetwarzanie doświadczeń, wspomnień z minionego dnia. Ich odbiciem są często nasze sny, miłe lub dręczące. Osoby cierpiące na bezsenność i zaburzenia snu mają często liczne dolegliwości. Bywają one przyczyną bezsenności ale i jej skutkiem.

Wygodne łóżko

Częścią naszej intymnej strony snu jest dla nas łóżko. Nasze łoże ma być bramą do odprężenia umysłu, miejscem, w którym czujemy się zrelaksowani i spokojni. Nie montujmy tu telewizora, zostawmy smartfon za drzwiami. Zadbajmy o dobór najlepszego materaca, dobrej kołdry lub koca, wygodnej, anatomicznej poduszki.
To my musimy urządzić sypialnię dla siebie, tak jak lubimy. To nasze zdanie będzie liczyć się najbardziej, można jedynie skorzystać z podpowiedzi fachowców. Pamiętajmy bowiem, że sen to zdrowie, a zdrowie warto oddać w ręce specjalistów. Przy wyposażaniu naszej strefy snu pamiętajmy, że wygodne łóżko to w istocie materac i materiały na których śpimy. Kołdra, prześcieradło, poduszki ale także stelaż. Rama łóżka ma stosunkowo niewielki wpływ na nasze samopoczucie podczas snu. Musi być tylko dopasowana pod względem szerokości  i długości. Jej głębokość wpływa także na dobór odpowiedniego materaca.