powrót na blog

Jak wybrać materac

Zacznijmy od początku ! Jak wybrać materac. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto zastanowić się, czego konkretnie oczekujemy od materaca, jakie powinien mieć właściwości, co najlepiej mogłoby sprawdzić się w naszej sypialni. Na czym szczególnie należy się skupić?

Jak wybrać materac i zacząć się wysypiać w nocy ?

Rodzaj wypełnienia

jaki wybrać materac? wybierz sklep internetowy producenta

To, z czego wykonany jest materac, w dużym stopniu determinuje jego właściwości. Do wyboru mamy wiele typów materaców, np. sprężynowe, piankowe, lateksowe. Bywają też takie z wypełnieniem mieszanym, chociażby lateksowo-piankowym. Warto zapoznać się z krótką charakterystyką każdego z nich na stronie internetowej sklepu lub producenta i przeanalizować, które cechy najbardziej nam odpowiadają.

Stopień twardości

Osoby dorosłe i nastolatkowie często posiadają określone preferencje względem tego parametru – uwarunkowane względami zdrowotnymi lub po prostu osobistymi upodobaniami. Niektórzy nie potrafią wyspać się na materacu miękkim, a inni – na twardym. Obecnie dostępne są materace o wielu pośrednich klasach twardości, wybór zatem jest ogromny. Materac może być także podzielony na wewnętrzne strefy twardości (tzw. „stref komfortu”), każda z nich ma za zadanie wspierać odpowiednią część ciała, np. ramiona lub głowę.

Stosunek ceny do jakości

Spora cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego dobrze jest przyjrzeć się uważnie atestom i certyfikatom, jakie posiada wytwórca lub dany materac. Nie zaszkodzi również zaznajomić się z informacjami na temat gwarancji, którą objęty jest produkt. Wysokogatunkowe materiały i solidne wykonanie to naprawdę mocne fundamenty, na które musimy zwrócić uwagę.

Dodatkowe potrzeby użytkownika

Pewne osoby mają specjalne wymagania, które także należy uwzględnić. Za przykład takiej grupy posłużyć mogą ludzie z przewlekłymi bólami stawów czy mięśni. W tym przypadku doskonale sprawdzą się materace Hevea wykonane z pianki VISCO, które skutecznie pochłaniają ciepło, idealnie dopasowują się do sylwetki i odciążają bolące miejsca.

Podążanie za pewnymi wskazówkami i stosowanie określonych schematów zdecydowanie usprawni wytypowanie materaca, który zapewni nam przyjemny, komfortowy i zdrowy sen.