powrót na blog

Zasady bezpieczeństwa

W trosce o zdrowie klientów, pracowników i współpracowników zebraliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Jak postępować na codzień aby ustrzec się zarażenia wirusem COVID-19.

Zasady bezpieczeństwa. Higiena i izolacja w walce z wirusem COVID-19

Nie podawaj ręki na przywitanie. Nie całuj kobiet ani znajomych czy krewnych w rękę, czoło czy policzek. Od każdej spotkanej na ulicy, czy w pomieszczeniu osoby zachowuj odstęp około 1,5m. Rzecz jasna nie dotykaj dłonią klamek i poręczy, jeśli to koniecznie – rób to przez chusteczkę jednorazową. Chusteczkę natychmiast potem wyrzuć do kosza i umyj lub zdezynfekuj dłoń. Jeśli jedziesz w windzie przyciski na panelu sterującym wciskaj kluczem lub innym przedmiotem jaki masz przy sobie. Nie rób tego dłonią. Podobnie obchodź się z przyciskami w komunikacji miejskiej. Drzwi w taksówce otwieraj przez chusteczkę lub w rękawiczce. Najlepiej poproś kierowcę o otworzenie drzwi. Zapewne jest zaopatrzony w rękawiczki jednorazowe.

Staraj się nie dotykać w miejscach publicznych ręką do nosa, oczu i ust. Jeśli to konieczne umyj najpierw ręce lub je zdezynfekuj. Myj ręce bardzo często i dokładnie. Używaj mydła i myj dłonie po obydwu stronach przez min. 30 sekund. Bardzo ważna jest izolacja. Unikaj skupisk ludzkich, jeśli to nie jest konieczne nie spotykaj się z innymi osobami. Zakupy rób w małych sklepach, dbając o zachowanie odległości 1,5m od innych osób. To co można, kupuj online. Zakupy w sieci są bezpieczne. Wirus nie przenosi się na powierzchniach przez taki okres czasu a kontakt jest ograniczony do 1 osoby, kuriera. Po odebraniu paczki natychmiast umyj ręce i twarz z użyciem mydła. Potem dopiero zacznij rozpakowywać przesyłkę.