powrót na blog

Jaki wybrać materac. Łóżko i materac. Od czego zacząć cz. II.

Solidne łóżko z wygodnym materacem i dopasowanym stelażem. Te trzy elementy jak pamiętacie stanowią o komforcie naszego wypoczynku. Dowiemy się też jaki wybrać materac.

Rama łóżka do sypialni. Jaki materac wybrać.

Łóżko i materac poradnik

Rama łóżka, łóżko, sypialnia, łóże. Kilka słów, to samo znaczenie. Decydując się konkretną ramę łóżka zwykle zwracamy uwagę na styl, design. To normalne i uzasadnione. Rama jest jedynym elementem naszej nowej sypialni, którą zauważa wszyscy wchodzący do pomieszczenia. Powinna być estetyczna i mniej lub bardziej pasująca do naszego ulubionego stylu. Dla naszego snu nie ma większego znaczenia czy to będzie drewno klepkowe, płyta hdf, mdf czy tez może rurki metalowe.

Pamiętajmy jednak, że wybór materiału ma wpływ na cenę. Jeśli nasz budżet jest ograniczony, to przyjmijmy zasadę, że rama nie powinna stanowić więcej jak 40-50% kwoty. Tej kwoty jaką mamy zamiar wydać na kompletną sypialnię, czyli rama, stelaż, materac. Niepisana zasada, wspomina, że długość łóżka powinna być o około 20 m większa od wzrostu najwyższego z użytkowników. W praktyce stosuje się rozmiar 200 cm zakładając, że nie wielu z nas ma powyżej 180-190 cm. Przy wyższym wzroście warto zakupić ramę, która nie posiada zamkniętej struktury od strony nóg. Wówczas zakup szezlonga lub odpowiedniej ławki pozwoli nam przenocować bez problemu nawet osoby wyższe. Pamiętajmy, że dopasowanie ramy, stelaża i łóżka o rozmiarze powyżej 220 cm może stanowić pewien problem.

W kolejnych częściach poradnika opowiemy o stelażach oraz podpowiemy jaki wybrać materac. Co powinniśmy zapamiętać. Najpierw wybierz ramę. Przynajmniej zastanów się nad jej wyborem. Sprzedawca materaca zapyta Cię o jej długość, szerokość i głębokość. Warto sobie to zanotować.