powrót na blog

Czy pies powinien spać w łóżku?

To pytanie pojawia się w wyszukiwarkach równie często jak wyszukiwane najlepszej pizzerii w mieście. Czy pies powinien spać w łóżku? Pomożemy Wam w rozwiązaniu tego problemu.

Czy pies powinien spać w łóżku? Sprawa jest prosta

Na tak zadane pytanie odpowiedź powinna być jedna. Nie. Pies nie powinien spać w łóżku. Łóżko jest dla człowieka, dla psa kupujemy legowisko lub odpowiedni materac. Ale podobno właściciele psów dzielą się na tych, którzy śpią z psem w łóżku i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Osobiście znam jedną rodzinę, która z żelazną konsekwencją nie wpuszcza psów na piętro, gdzie są sypialnie. Chociaż podejrzewam, że robią to z powodów pragmatycznych. Mieszka z nimi aż 6 psów i gdyby całe to towarzystwo wpakowało się do łóżka, to dla państwa zabrakłoby miejsca.

Czy pies powinien spać w łóżku

Pies z reguły lubi spać przytulony do swojego człowieka. Człowiek nierzadko też lubi czuć przy swoim boku ciepło ukochanego czworonoga. Jak pogodzić te pragnienia z potrzebą zachowania higieny i przyjemnością spania w czystej pościeli?

Przede wszystkim musimy zapewnić psu jego własne miejsce do spania. Najlepiej wygodny materac albo legowisko, umiejscowione w spokojnym kącie mieszkania, ale kącie z widokiem. I nie chodzi tym razem o widok z okna, a możliwość ogarnięcia wzrokiem miejsc, w których najczęściej przebywamy. My proponujemy oczywiście MATERACE ORTOPEDYCZNE. Posiadanie własnego materaca nie wyeliminuje całkiem pragnienia towarzyszenia nam w łóżku. Sprawi natomiast, że pospacerowy kurz czy brud zostanie elegancko wytarty w pokrowiec, a nie w nasze prześcieradło.

Kolejnym pomysłem na zachowanie higieny jest materac nawierzchniowy, nazywamy go inaczej topperem. Taki materac, poza oczywistymi funkcjami, jak podniesienie komfortu spania, jest dodatkową barierą dla piachu czy kurzu. Całe to zanieczyszczenie zdoła się przesmyknąć przez prześcieradło, a czyszczenie go jest bez porównania łatwiejsze niż grubszego i dużo cięższego materaca głównego. Przykładowo – HEVEA TOPPER LATEKSOWY waży, w zależności od rozmiaru, od 4 do 10 kg, jest wykonany z perforowanej płyty lateksowej, umożliwiającej przepływ powietrza, ma łatwy do zdejmowania pokrowiec, ponieważ taśma suwakowa okala go z trzech stron. Pokrowiec można prać w pralce, a dzięki użyciu toppera wciąż mamy czysty materac i możemy się cieszyć nim dłużej, wspólnie z naszym pupilem.