powrót na blog

Uczniowski Klub Sportowy Samuraj

W dniu 1 października b.r. objęliśmy patronatem sponsorskim Uczniowski Klub Sportowy Samuraj. Wspieramy klub od lat i wszystkim Samurajom życzymy sukcesów i radości płynącej z aktywności fizycznej.

Klub zaprasza na treningi Ju-Jitsu. Jest to system uczący podstaw walki wręcz i samoobrony. Umożliwia obronę przed przeciwnikiem silniejszym, a nawet uzbrojonym. Dlatego też Ju-Jitsu uprawiać mogą wszyscy, bez żadnych barier – wieku, wzrostu, wagi, płci i innych. Ju-Jitsu w związku z tym nie tylko usprawnia, ale i wychowuje. Kładzie też ogromny nacisk na ogólny rozwój fizyczny, a także, co bardzo ważne – intelektualny swoich adeptów. Opieka ze strony naszej organizacji polega na wspieraniu działalności statutowej klubu. W szczególności w organizowaniu turniejów i konsultacji oraz partycypacji w kosztach wyjazdów na zawody ogólnoposkie.

Uczniowski Klub Sportowy Samuraj należy do Polskiej Akademii Ju-Jitsu, Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki – IMAF Polska i Konińskiego Centrum Ju-Jitsu.

Co roku z inicjatywy trzech konińskich klubów ju-jitsu: Konińskie Centrum Ju-Jitsu, Klub Sportów Walki BUSHIDO i UKS SAMURAJ Konin odywają się Konsultacje Ju-Jitsu. W programie młodzi adepci sztuk walk znajdą zajęcia z zakresu ju-jitsu, kobudo, technik samoobrony, obezwładniania osób agresywnych i walki wręcz.

U K S Samuraj gwarantuje ciekawe spędzenie czasu w przyjaznej atmosferze, przepełnionej duchem kultury japońskiej i japońskich sztuk walki. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek i piątek. Klub Samuraj trenuje gościnnie w sali MOSIR Konin przy ul. Łężyńskiej 4.