Materac dla dziecka. Dlaczego lepiej kupić nowy.

Materac dla dziecka to wyzwanie! Wielu rodziców ma problem z wyborem materaca dla pociechy i w konsekwencji decyduje się na zakup produktu używanego lub pozostawienie młodszemu dziecku materaca po starszym rodzeństwie. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ można nieświadomie zaszkodzić zdrowiu malucha.

Materac dla dziecka i odkształcenia powierzchni spania.

Każdy materac w jakimś stopniu dostosowuje się do sylwetki użytkownika. Nawet, jeśli deformacji nie widać gołym okiem – po kilkuletniej eksploatacji produktu z pewnością obecne są na nim różnego rodzaju zniekształcenia. Co za tym idzie – materac z drugiej ręki częściowo utracił swoje właściwości i strukturę, zatem nie zagwarantuje stabilnego i komfortowego podparcia dla kręgosłupa czy główki malucha.  Higiena – ważna kwestia. Roztocza kurzu domowego, brud, fragmenty naskórka – te wszystkie drobiny codziennie osadzają się na materacu. Gdy pociecha śpi na tym samym podkładzie przez wiele lat, nie jesteśmy w stanie (nawet przy najlepszych chęciach) utrzymać produktu w idealnej czystości. Przekazanie takiego materaca innemu dziecku może wywołać u niego reakcje alergiczne, czyli prowokować np. swędzenie skóry, kaszel czy kichanie. Pamiętajmy, że zanieczyszczenie gromadzą się głównie w głębszych, trudno dostępnych partiach materaca.

Materac dla dzieckaCo naprawdę wiemy przed zakupem?
Rodzice często nabywają materac używany poprzez różnego rodzaju portale, na których osoby prywatne wystawiają taki produkt na sprzedaż. Ciężko jakkolwiek zweryfikować stan materaca, ponieważ wiemy o nim tylko tyle, ile zdecyduje nam się przekazać jego poprzedni właściciel. Niestety – nie zawsze są to rzetelne i prawdziwe informacje. Być może kupno używanego materaca to opcja mniej kosztowna, ale z pewnością niewarta narażania zdrowia pociechy.

Nowy materac – co zyskamy?
Korzystając z oferty rzetelnego i wiarygodnego sklepu otrzymujemy certyfikowany produkt – w 100% nowy, wysokiej jakości. Taki materac stabilnie podtrzyma ciało dziecka i zapewni mu spokojny sen. Wypełnienie (np. lateksowe, piankowe lub z dodatkiem lateksu) oraz powierzchnia materaca i poszewka są wolne od zanieczyszczeń. Oprócz tego – wiele materaców Hevea posiada właściwości antyalergiczne, tak istotne dla delikatnego układu odpornościowego maluszka!

Warto zwrócić uwagę na to, jak poważne konsekwencje wiążą się z używaniem tego samego materaca przez kolejne dziecko. Kupno nowego produktu przyniesie niewymierną korzyść – zdrowy sen pociechy.