DOBRY MATERAC TO ZDROWY KRĘGOSŁUP

Dobry materac – to prawidłowo dobrany materac – klucz do satysfakcjonującego odpoczynku nocnego. Dzięki specjalnym właściwościom nowoczesnych materaców kręgosłup otrzymuje należyte wsparcie, co pozytywnie przekłada się na zdrowie śpiącej osoby.

Dobry materac. Co jest istotne?

dobry materacUłożenie ciała podczas snu powinno jak najbardziej odpowiadać pozycji anatomicznej. Czy to śpiąc na boku, czy na plecach – krzywizny kręgosłupa absolutnie nie mogą podlegać nienaturalnym wygięciom. Spanie na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu spowoduje, że plecy nie uzyskają stabilnego podparcia (stopień twardości określany jest literką H i cyfrą, np. H2). Warto wybrać produkt, który wykonano z materiałów wysokiej jakości, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Polski producent materaców Hevea posiada w swojej ofercie wiele sprawdzonych modeli.  Materac lateksowy.  Jedną z dostępnych opcji jest zakup materaca lateksowego. Nowoczesny materac tego typu to produkt niezwykle sprężysty, a przy tym niepowodujący zapadania się sylwetki. Dzięki obecności stref komfortu o zróżnicowanej twardości – plecy i kręgosłup zostają optymalnie podparte. Dodatkowy atut materaca lateksowego stanowi jego antyalergiczność, która również wpływa korzystnie na nasze zdrowie.

Materac piankowy

Jeśli zastanawiamy się nad nabyciem materaca piankowego, musimy zwrócić szczególną uwagę na typ wypełnienia. Taki materac nie powinien być wykonany ze zwykłej, nietrwałej pianki. Jedynie pianka wysokoelastyczna (nowej generacji) utrzyma kręgosłup w prawidłowej pozycji. Ciekawą możliwość stwarzają materace nawierzchniowe (tzw. toppery), które kładziemy na materacu podstawowym, wzbogacając całość o nowe atrybuty. Topper ze specjalną pianką VICSO idealnie dopasuje się do kształtu ciała i sprawdzi się u osób mających problemy z kręgosłupem.

Co możemy zyskać?

Wybór odpowiedniego materaca zaowocuje ogromnymi korzyściami. Właściwie i zrównoważone wsparcie sylwetki ograniczy dokuczliwe bóle kręgosłupa, które często zdarzają się u osób śpiących na materacach kiepskiej jakości. W konsekwencji – obudzimy się wypoczęci i pełni energii. Porządny materac to opłacalna inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Stosując się do powyższych wskazówek z łatwością wybierzemy materac idealny dla naszego kręgosłupa. Nocne dolegliwości związane z bólami krzyża czy szyi odejdą w niepamięć!