Materace dla dzieci

Materace dla dzieci – czym kierować się przy wyborze? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy chcieliby zagwarantować maluchowi wygodę i spokojny sen. Oto kilka podstawowych kwestii, które należy przeanalizować.

Materace dla dzieci. Jaki materac na wyprawkę? Czy wiek pociechy ma znaczenie?

Jak najbardziej – dla noworodków i niemowląt do spania nadają się przede wszystkim materace o pośrednim stopniu twardości (zbyt miękkie mogą nadmiernie uginać się pod dzieckiem, natomiast zbyt twarde stwarzają zagrożenie dla delikatnego kręgosłupa malucha). Dobrym rozwiązaniem dla starszych dzieci jest wybór materaca dwustronnego (posiadającego dwie powierzchnie o różnym stopniu twardości), który w razie potrzeby może zostać odwrócony.  Jakie parametry są istotne? Oczywista kwestia to rozmiar materaca – powinien on być precyzyjnie dopasowany do stelaża łóżka. Warto dokładnie zmierzyć łóżko przed zakupem materaca. Najpopularniejsze modele są dostępne w rozmiarze 120/60 (120×60) i 140/70 (140×70). Inne rozmiary wymagają oczekiwania, są dużo droższe i czasem niedostępne. Dla dzieci starszych popularne rozmiary to 160/80 (160×80) i 180/80 (180×80).  Innymi parametrami, które należy wziąć pod uwagę, są waga i wzrost dziecka. Od nich zależeć będzie wartość obciążenia, jaką musi wytrzymać materac – co przełoży się materace dla dziecibezpośrednio na jego wymaganą grubość. To ważne, bo zbyt cienki lub kiepsko wykonany materac nie wesprze prawidłowo ciała dziecka!  Polecamy materace dwustronne. Przeczytacie o nich także w innych wpisach na naszym blogu.

A jeśli dziecko jest alergikiem? Ile wydać na materace dla dzieci?  

Trzeba zadbać o to, aby materac miał właściwości antyalergiczne, czyli pozwalał na swobodny przepływ powietrza i uniemożliwiał rozwój roztoczy kurzu domowego. Powyższymi cechami zdecydowanie wyróżnia się materac lateksowy.  Na tak istotnym elemencie wyposażenia sypialni dziecka nie powinno się oszczędzać. Powód jest prosty: materace „z wyższej półki” (np. piankowe materace wysoko-elastyczne z kolekcji Hevea SnuDo) wyprodukowane są z materiałów bardzo dobrej jakości, dzięki czemu nie ulegają deformacjom, silnym odkształceniom i nie niszczą się tak szybko, jak ich tańsze odpowiedniki. W efekcie: kupujemy materac, który posłuży dziecku przez długie lata.  Gdzie szukać najlepszych propozycji? Fabryka Materaców Hevea posiada w swojej ofercie wiele produktów przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Uwagę zwracają między innymi znakomite materace lateksowe z serii Hevea Junior. Występują także w opcji z dodatkową warstwą lateksu Blue Ocean. materace Junior i Junior Max są dodatkowo oferowane w bardzo szerokim wyborze rozmiarów. Producent umożliwia dokupienie dodatkowego pokrowca Wybór materaca od producenta, który specjalizuje się w materacach dziecięcych i niemowlęcych jest pewniejszy. Doświadczony doradca klienta przygotuje Wam optymalną ofertę. Pamiętajmy, że zakup dobrego materaca do sypialni dziecka to inwestycja w komfortowy sen i zdrowie pociechy.