Jaki materac do sypialni

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materaców o różnym typie wypełnienia. Do wyboru mamy wiele tradycyjnych sklepów stacjonarnych oraz rosnącą lawinowo liczbę sklepów internetowych. Często specjalistycznych. Jaki materac wybrać? Na który materac się zdecydować? No i co właściwie mamy do wyboru?

Rodzaje materaców. Jaki materac kupić do sypialni?  

Zwykły materac piankowy. Najtańszy materac z pianki poliuretanowej, która nie jest wysoko-elastyczna, zdecydowanie nie sprawdzi się w sypialni – szczególnie przy dużym łóżku. Łatwo się odkształca, nie ma właściwości antyalergicznych, nie wspiera kręgosłupa. To rozwiązanie ekonomiczne, ale na krótką metę – taki materac źle spełnia swoje funkcje i bardzo szybko się zużyje.

Materac sprężynowy. Nowoczesny materac sprężynowy posiada osobne przegródki, w których znajdują się sprężyny. Każda kieszeń stworzona jest z trwałego i przewiewnego materiału. Dobrze wykonany materac sprężynowy stanowi stabilną podporę dla sylwetki, może mieć także właściwości rehabilitacyjne (np. materac Hevea Junior Box – nadaje się dla osób, którym trudno zregenerować siły podczas snu). Niektóre materace sprężynowe zawierają również warstwę piankową, co polepsza ich elastyczność.

Jaki materacMaterac piankowy (wysokoelastyczny) i piankowo-lateksowy. Pianka wysokoelastyczna ma liczne zalety. Przede wszystkim cechuje ją odpowiednia sprężystość, dzięki czemu łatwo dostosowuje się do kształtu ciała, a przy tym nie ulega odkształceniom oraz deformacjom. Materace wyprodukowane przy użyciu tego materiału bez problemu przepuszczają powietrze, co utrudnia rozwój szkodliwych drobnoustrojów. Materac piankowy występuje w wielu wariantach, np. w wersji dwustronnej, z dodatkiem warstwy lateksowej, gdzie jedna strona lepiej sprawdza się zimą, a druga – latem.

Materac lateksowy. Jaki materac wybrać do sypialni? Wysokiej klasy materac lateksowy to jedna z najlepszych możliwych propozycji – zarówno dla dzieci (także niemowląt), jak i dla dorosłych. Silne właściwości antyalergiczne to jego ogromny atut. Materac lateksowy nie gromadzi wilgoci, skutecznie blokuje rozwój roztoczy kurzu domowego. Doskonała elastyczność pozwala mu dopasować się do anatomii ciała, efektywnie wesprzeć kręgosłup i jego naturalne krzywizny. Dobrej jakości materace lateksowe znaleźć można między innymi w kolekcji Hevea Comfort.

Porządny materac powinien posłużyć nam przez wiele lat. Wybranie odpowiedniego modelu nie jest łatwe, dlatego zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże podjąć decyzję i udzieli fachowych porad.