Certyfikaty i atesty materaców

Zastanawialiście się po co są wykonywane Certyfikaty i atesty materaców i dlaczego warto kupować certyfikowane produkty? Po to żebyśmy mieli gwarancję, że produkt nie zaszkodzi ani dziecku ani Tobie. Najciekawsze, że gdzie nie spojrzymy wszędzie są towary atestowane, certyfikowane, bezpieczne. Prawda to, czy fałsz?

Certyfikaty i atesty. Jak je oceniać ?

Niestety – odpowiedź na te pytania nie są już takie oczywiste. Warto abyśmy zachowali zdrowy rozsądek. Jeśli materac dla dziecka za czterdzieści czy pięćdziesiąt parę złotych dostępny powszechnie na portalach aukcyjnych posiada wszystkie możliwe atesty, leczy wszystko od płaskostopia do migren to naprawdę należy się zastanowić nad takim wyborem. Czy to naprawdę możliwe? Czy jest to prawdziwe ? Bardzo wątpliwe, tym bardziej, że nie da się „wyczarować” produktu dobrej jakości – za mniejszą kwotę niż koszty pracy potrzebne do wykonania danego produktu. Kupujecie złudzenie o produkcie, a kiedy otrzymacie przesyłkę – pojawia się grymas na twarzy i wątpliwość – czy to był właściwy wybór? Pomyśl, na tym materacu będzie spało Twoje dziecko. W fazie rozwoju organizmu, przez minimum dwa lata. W przypadku materaca dla dziecka starszego – to zwykle kolejne 6-8 lat użytkowania. Czy warto ryzykować? Musie sami odpowiedzieć sobie na to pytanie. Jak więc podejść do tematu żeby nie być później rozczarowanym.

Na co zwracać uwagę ?

Po pierwsze – szukaj najlepiej produktów Opiniowanych przez Instytut Matki i Dziecka. Masz wówczas gwarancję, że produkt jest zdrowy i bezpieczny dla Twojego Dziecka. Opinie Instytutu klasyfikowane są jako prace naukowe więc każdy opiniowany produkt zdecydowanie zasługuje na Twoją uwagę. Wiele materaców, ubranek dla dzieci, produktów spożywczych, zabawek posiada tę wartościową opinię. jej wydanie poprzedzone jest wielotygodnowymi badaniami klinicznymi przy udziale pediatrów, ortopedów czy fizjoterapeutów.
Po drugie – sprawdź, czy produkt posiada atest EKO-TEX. To znany na całym świecie znak świadczący o przeprowadzonych, ujednoliconych testach Świadczy on o tym, że nie musisz obawiać się substancji kancerogennych i alergenów. Twój materac jest z całą pewnością antyalergiczny.

certyfikaty i atesty hevea

Po trzecie – zwróć uwagę, czy produkt  jest Bezpieczny dla dziecka, Bezpieczny dla niemowląt i Przyjazny dla człowieka. W Polsce to Instytut Włókiennictwa w Łodzi autoryzuje pod tym kątem wartościowe produkty życia codziennego. Certyfikaty i atesty materaców z IW są cenione i honorowane w całej Europie.

Po czwarte – Wyrób Medyczny, wiele dobrych produktów dostępnych na rynku polskim posiada status wyrobu medycznego kl. I. My również mamy w ofercie takie produkty. Oznacza to, że ich stosowanie wspomaga czyynnie lub biernie profilaktykę pewnych schorzeń. Mozesz mieć pewność, że taki produkt wykonany jest ze starannością a jego jakosć jest kontrolowana i niezmienna, zarówno poprzez stosowanie cały czas tych samych surowców jak i technologii.

Po piąte – kupuj polskie produkty! Masz wówczas pewność, że znasz pochodzenie produktu i możesz dopytać u źródła o nurtujące Cię kwestie. Polscy producenci zwykle dbają o podstawowe atesty. Pamiętaj jednak, żę obowiązujące prawo nie nakłąda obowiązku certyfikacji produktów dla dzieci. Certyfikaty i atesty materaców są zwykle bardzo kosztowne. Doceniaj producentów, którzy o nie zadbali !