Czy wybór stelaża ma znaczenie?

Wybór odpowiedniego stelaża do łóżka ma nie mniejsze znaczenie, jak zakup wygodnego materaca. Dlatego też, jeśli zależy Ci na tym, aby cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem, to w tym artykule przedstawimy Ci najważniejsze informacje o rodzajach stelaży. Podpowiemy również jak te stelaże wybrać, aby spełniły swoją funkcję w zależności od preferencji użytkownika.

Stelaże pod materac do łóżka

Jakie są najczęściej używane materiały do produkcji stelaży?

W sklepach spotkamy się przede wszystkim z klasycznymi drewnianymi stelażami. Najczęściej wykonywane z drewna bukowego lub sosnowego gwarantują nie tylko trwałość, ale i piękny wygląd w sypialni.
Niektórzy decydują się na stelaże metalowe, niemniej jednak te są znacznie mniej popularne. Przede wszystkim źle wykonane wydają niekiedy dźwięki, a dodatkowo są stosunkowo ciężkie.

Najpopularniejsze rodzaje stelaży

Przeważnie wybierane są stelaże typu flex, które są poniekąd ulepszeniem standardowej konstrukcji rusztowej. W tym wypadku mamy do czynienia ze specjalną ramą oraz listewkami, ale z pewną różnicą. Otóż w tym wypadku listwy są montowane przy użyciu niewielkich kieszonek, które wykonuje się z tworzywa sztucznego. To sprawia, że przy każdym kolejnym nacisku delikatnie się one uginają i gwarantują wyższą wytrzymałość, niż w przypadku innych rozwiązań.
Inny rodzajem są stelaże rolowane na taśmie. Także są zbudowane z listewek, natomiast umocowane na specjalnej taśmie. Tutaj jednak mamy do czynienia ze stelażem tzw. sztywnym, czyli zamontowane tam listwy nie uginają się pod ciężarem, a zatem można zapomnieć o elastyczności.

Jakie rozwiązanie najlepsze?

Jak wynika z powyższego, jeśli masz wybór, to zdecydowanie lepiej i rozsądniej będzie zdecydować się na stelaże typu flex. Jest to rozwiązanie wcale nie droższe. ale na pewno bardziej wytrzymałe od tego, które otrzymujesz na taśmie. Niemniej jednak, należy też zauważyć, że w niektórych sytuacjach lepiej może sprawdzić się mimo wszystko taśma.