Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi
opublikowano: 04/07/2024, kategoria: aktualności, poradnik
Zanim kupisz materac masz wiele pytań do Sprzedawcy. To normalne, wiedza dotycząca wkładów materacy i ich funkcji jest szeroka i zgłębianie jej bez wyraźnego powodu nie jest potrzebne. Spisz swoje pytania na kartce idąc do salonu meblowego lub wpisz je do komunikatora. Znacznie łatwiejsza jest rozmowa z doradcą na czasie. Skorzystaj wtedy z naszego poradnika. Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi to w zasadzie FAQ zawierający pytania klientów z którymi spotykamy się od wielu lat naszej pracy w branży.
Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi
Lista pytań jest długa. Zadawajcie ich jak najwięcej. Dobry Sprzedawca z doświadczeniem odpowie na wszystkie. Nasze odpowiedzi pomogą Wam przy zakupie online. Wybierzcie materac, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom.
Jak dobrać materac do sylwetki?
Materac dobierz do wagi użytkownika. Ten o średniej twardości nazywany H1 lub H2 zależnie od producenta jest idealny dla osób do 90 kg wagi. Kup taki materac nawet jeśli waga użytkownika się waha w okolicach 90 kg. Twardość można regulować, odpowiednio ustawiając suwaki na stelażu elastycznym. Dokupisz w razie potrzeby nakładkę na materac. Wielu sprzedawców nazywa je topperem albo materacem nawierzchniowym. Zmieniają twardość materaca i można je nawet dobierać do standardowych szerokości łóżka. Przy wadze użytkownika powyżej 90-100 kg wybierz materac twardy, nazywamy go H3. Sprawdzi, się także przy wielu schorzeniach kręgosłupa. Jednak w tym wypadku skorzystaj z wiedzy lekarza prowadzącego.
Które materace mają właściwości ortopedyczne? Jakie są najlepsze materace na chory kręgosłup?
Eksperci polecają materace z trwałym i stabilnym podparciem dla kręgosłupa. Te warunki spełniają pianki wysokoelastyczne, pianka lateksowa oraz materace kieszeniowe. Warstwa nośna materaca powinna być wykonana z pianki twardszej i stabilnej np. wysokoelastycznej o dużej gęstości. Warstwa wierzchnia czyli powierzchnia styku z ciałem użytkownika powinna być elastyczna. Do tego nadaje się pianka lateksowa. Podobne funkcje spełnia pianka lateksowa bez dodatkowej warstwy o ile jest w grubości minimum 14 cm. Zdecyduj się na materac z pianka visco jeśli odczuwasz bóle stawów po urazach lub zabiegach. Taka warstwa redukuje ucisk a materac dopasuje się po chwili do kształtu ciała. Dobre materace z pianką visco zwaną termoelastyczną mają także druga stronę użytkową, elastyczną ale zwykle twardszą.
Czy materace są hipoalergiczne?
Materace ze zdejmowanym pokrowcem i certyfikowanym wkładem są hipoalergiczne? Wybierz materac ze zdejmowanym pokrowcem, tylko wtedy masz możliwość dostać się do wkładu i go wyczyścić. Szukaj pokrowców z możliwością prania w pralce lub pralni chemicznej. Z uwagi na gabaryty, większego pokrowca nie umieścisz w swojej pralce. Wybieraj materace z aktualnym atestem Eko-Tex. Wydano go zapewne oddzielnie na każdy element wkładu materaca oraz na dzianinę pokrowca. Unikniesz najczęstszych alergenów a materac będzie bezpieczne służył przez długi czas.
Czy mogę przetestować materac przed zakupem? Czy mogę zwrócić materac?
Materac można oczywiście testować przez 14 dni po otrzymaniu przesyłki. Zapewniają Wam to przepisy konsumenckie jednolite dla całej Unii Europejskiej. Przysługuje Wam zwrot bez podania przyczyny. Poniesiecie tylko bezpośrednie koszty dostawy. Kiedy otrzymasz materac do domu, rozpakuj go i użytkuj. Zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia pokrowca podczas montażu materaca w łóżku. Uszkodzony pokrowiec spowoduje obniżenie kwoty zwrotu o wartość szkody. Szczegóły zwrotów oraz adresy znajdziesz zawsze w Regulaminie akceptowanym podczas dokonywania zakupu. To także obowiązek Sklepu. Teraz jeszcze mała niespodzianka. Jeśli sklep nie poinformuje Cię skutecznie o prawie do zwrotu w ciągu 14 dni to masz aż 12 miesięcy na podjecie ostatecznej decyzji.
Jak długo trwa gwarancja na materac?
Każdy materac ma 24 miesięczną gwarancję liczoną od dnia sprzedaży. W tym wypadku gwarancji udziela Sprzedawca. Producenci udzielą Wam dodatkowej gwarancji na wkłady bądź też niektóre elementy materaca. Dodatkowa 15 letnia gwarancja jest udzielana na wkłady lateksowe Hevea o wysokości 18 i 20 cm oraz wkład lateksowy 14 cm wraz z pianką visco 5 cm. Gwarancja 10 letnia na wkład obejmuje wkłady lateksowe Hevea o wysokości 12 i 14 cm. Na wkłady piankowe oraz pokrowce dostaniecie na ogół gwarancję dwuletnią. Zachowajcie dokument sprzedaży albo potwierdzenie dokonania zapłaty np. kartą albo przelewem. Zgłaszając reklamację wybierzcie najpierw Sprzedawcę. Pomoże Wam skompletować niezbędną dokumentację i pokieruje do Producenta jeśli będzie taka konieczność. Jeśli dokonaliście zakupu bezpośrednio w sklepie Producenta to sprawa jest prosta. Zgłoszenie będzie rozpatrzone będzie z właściwego tytułu. Odszukajcie Kartę Gwarancyjną na stronie producenta. Znajdziecie tam dokładny opis procedury reklamacyjnej w przypadku dodatkowej gwarancji na wkład materaca.
Czy oferujecie darmową dostawę i montaż?
Materace do sypialni Kupisz z dodatkowo płatną opcją wniesienia i montażu w łóżku. W naszym sklepie internetowym znajdziesz to jako usługa Premium. Wybierz te opcję kiedy nie masz pewności czy znajdziesz w chwili dostawy osobę do pomocy. Ekipa dostarczająca materac pomoże Ci go rozpakować a folię lub kartony zostawi także we wskazanym przez Ciebie miejscu segregacji odpadów w pobliżu domu. W momencie pisania tego tekstu nasz ekipa wnosi materace do kilku bloków na nowym osiedlu we Wrocławiu. Nie zawsze będzie to ekipa od Sprzedawcy lub Producenta materacy. Specjalistyczne firmy transportowe także oferują już usługę wniesienia i montażu.
Jak dbać o materac, aby służył jak najdłużej?
Zmieniaj strony materaca regularnie co kilak miesięcy. Unikaj zawilgocenia. Jeśli już pomoczysz powierzchnię materaca to niezwłocznie zdejmij pokrowiec. Postępuj zgodnie z instrukcją prania. Wkład wysusz. Możesz skorzystać z suszarki do włosów. Na co dzień dbaj o materac zgodnie z instrukcją konserwacji dołączoną przez producenta. Na naszej stronie w Bazie Wiedzy znajdziesz plik z instrukcją konserwacji swojego materaca.
Jakie są wymiary dostępnych materacy do sypialni?
Materace do sypialni są dostępne w rozmiarach od 80×200 cm do 200×200 cm. Takie same są rozmiary najpopularniejszych łóżek produkowanych i sprzedawanych w Polsce. W cenniku znajdziesz te wymiary bez dodatkowych dopłat. Najpopularniejsze są rozmiary pojedyncze 90×200 cm i 100×200 cm oraz podwójne 140×200 cm i 160×200 cm. Zamawiając łóżko o niestandardowych wymiarach poproś rzecz jasna o dokładne wymiary wewnętrzne oraz o wysokość od stelaża do brzegu ramy. Na tej podstawie Sprzedawca dobierze Ci wysokość materaca oraz możliwość wykonania rozmiaru na zamówienie. Przed złożeniem zamówienia na niestandardową sypialnię zwróć uwagę, że nie nie możesz jej zwrócić. To także wynika z Dyrektywy obowiązujące w całej Unii Europejskiej.
Czy każdy materac można wykonać w niestandardowym wymiarze?
Materac niestandardowy możecie zamówić z wypełnieniem piankowym, lateksowym lub jako hybrydowy z kilkoma rodzajami pianek i lateksem. Nie wykonujemy rozmiarów niestandardowych z wkładami kieszeniowymi. Podobnie ma się sytuacja z kształtami materaca. Nie każdy da się wykonać „na telefon”. Zwykle do wykonania materaca w niestandardowym kształcie innym niż kwadrat i prostokąt potrzebny jest dokładny rozmiar każdego boku. Jeśli kształt materaca jest owalny np. do tzw. kosza mojżeszowego to producent może poprosić o szablon. Wykonacie go z kawałka folii albo kartonu.
Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi powstały na podstawie naszej wiedzy branżowej i kilkunastoletniego doświadczenia w produkcji i sprzedaży materacy. Projektujemy materace dla dzieci i do sypialni. Produkujemy i sprzedajemy, na każdym etapie logistycznym zbieraliśmy przez lata wiedzę niezbędną do odpowiedzi na wszystkie pytania naszych klientów. Artykuł nie wyczerpuje tematu. Wiemy, że możecie mieć dużo więcej pytań. Dodawajcie je w swoich komentarzach i opiniach na naszych social mediach lub na adres e-mail [email protected]. Będziemy na nie niezwłocznie odpowiadać aktualizując ten wpis.
Czy materac twardy jest najlepszy?
Nie można jednoznacznie potwierdzić, że materace o określonej twardości są lepsze lub gorsze dla użytkownika. Dlatego też nie można powiedzieć, że materace twarde są najlepsze. Pierwszym wyborem dla osoby dorosłej o sylwetce sportowej lub normalnej powinien być materac średnio-twardy. Elastyczna warstwa wierzchnia i nieco twardsza podstawa jest w większości przypadków gwarancją komfortowego wypoczynku. Należy jednak pamiętać, że nasze kręgosłupy czasem wymagają twardszej podstawy. Dzieje się tak przy niektórych schorzeniach ale także po wielu latach spania na wersalkach i sofach, kiedy nasze ciało przyzwyczaiło się do twardego podłoża i potrzebny jest okres przejściowy dla przystosowania się do materaca. W takim przypadku kupujcie oczywiście materace dwustronne o dwóch różnych stopniach twardości. Nie jest też prawdą, ze materac miękki zmieni swoją twardość po latach użytkowania. Dobrze zaprojektowany materac i wykonany w prawidłowo dobranego wkładu zachowa swój stopień twardości przez cały okres użytkowania.
Nie sugerujcie się oznaczeniami H2, H3 i H4. Nie są one zunifikowane i każdy producent dobiera je inaczej do swojego asortymentu. Czytajcie opisy i pytajcie doradców klienta.
Czy pokrowiec materaca się pillinguje?
Pilling to zjawisko samorzutnego formatowania się na powierzchni użytkowanego wyrobu włókienniczego włóknistych guzełków, z których każdy jest zespolony z podłożem jednym lub kilkoma powiązaniami. Pilling pojawia się na wyrobach z włókien chemicznych lub z ich udziałem, niekiedy na dzianinach bawełnianych. Część główną tzw. głownię, tworzą włókna wyrobu, na którym występuje pilling; mogą też w jej skład wchodzić włókna innych materiałów, będących w kontakcie z danym wyrobem, oraz ciała obce, niewłókniste. Mechanizm powstawania pillingu nie jest w pełni znany. Stwierdzono doświadczalnie, że powodują go czynniki związane zarówno ze składem surowcowym i określonymi właściwościami włókien, jak i strukturą przędzy i wyrobu, a także warunki użytkowania. Decydującą rolę mają właściwości włókien odstających od trzonu przędzy; włókna te w warunkach działania sił ścierania wyrobu tworzą pętle zakleszczające inne włókna, a także ciała obce. Tworzeniu pilingu sprzyja zjawisko elektryzowania się włókien
Które pokrowce najbardziej się pillingują?
Różne włókna chemiczne lub ich mieszaniny mogą mieć wpływ na powstawanie pillingu w materiałach. Niektóre włókna są bardziej podatne na to zjawisko ze względu na swoje właściwości, takie jak słaba wytrzymałość na rozciąganie lub skłonność do elektryzowania się, Włókna o słabej wytrzymałości na rozciąganie mogą łatwo się uszkadzać i tworzyć pilli. Włókna, które mają tendencję do elektryzowania się, przyciągają inne włókna, co prowadzi do tarcia i powstawania pilli. Ponadto, włókna o niskiej gęstości mogą łatwo odkształcać się i tworzyć pilli, gdy są narażone na nacisk lub tarcie. Dzianiny pokrowców materaców hevea mają wysoką gęstość i z tego względu są mniej narażone na pilling. Struktura przędzy i wyrobu również może przyczynić się do powstawania pillingu. Na przykład, luźne przeplecenia przędzy mogą umożliwiać większe tarcie i łatwiejsze powstawanie pilli. Obecność włókien odstających, zwłaszcza na powierzchni dzianiny, może również zwiększać ryzyko powstawania pili.
Wybór odpowiednich surowców i mieszanki włókien to kluczowy krok w minimalizowaniu ryzyka powstawania pillingu. Włókna o większej wytrzymałości na rozciąganie i mniejszej skłonności do elektryzowania się mogą być bardziej odporne na powstawanie pilli. Dobór odpowiednich włókien, może również pomóc w zmniejszeniu ryzyka pillingu. Dodatkowo, nanoszenie specjalnych preparatów, takich jak środki antystatyczne antypilingowe, może zmniejszyć skłonność włókien do elektryzowania się i przyciągania siebie nawzajem. Powstawanie pilingu w dużej mierze zależy od intensywności użytkowania i sposobu konserwacji więc nie da się jednoznacznie stwierdzić czy wyroby gorszej jakości (tańsze) będą bardziej podatne na tworzenie się pilingu. Ważne jest stosowanie za każdym razem prześcieradeł i ochraniaczy oraz częsta ich wymiana.