powrót na blog

Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi

Zanim kupisz materac masz wiele pytań do Sprzedawcy. To normalne, wiedza dotycząca wkładów materacy i ich funkcji jest szeroka i zgłębianie jej bez wyraźnego powodu nie jest potrzebne. Spisz swoje pytania na kartce idąc do salonu meblowego lub wpisz je do komunikatora. Znacznie łatwiejsza jest rozmowa z doradcą na czasie. Skorzystaj wtedy z naszego poradnika. Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi to w zasadzie FAQ zawierający pytania klientów z którymi spotykamy się od wielu lat naszej pracy w branży.

Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi

Lista pytań jest długa. Zadawajcie ich jak najwięcej. Dobry Sprzedawca z doświadczeniem odpowie na wszystkie. Nasze odpowiedzi pomogą Wam przy zakupie online. Wybierzcie materac, który najlepiej odpowiada Waszym potrzebom.

Jak dobrać materac do sylwetki?

Materac dobierz do wagi użytkownika. Ten o średniej twardości nazywany H1 lub H2 zależnie od producenta jest idealny dla osób do 90 kg wagi. Kup taki materac nawet jeśli waga użytkownika się waha w okolicach 90 kg. Twardość można regulować, odpowiednio ustawiając suwaki na stelażu elastycznym. Dokupisz w razie potrzeby nakładkę na materac. Wielu sprzedawców nazywa je topperem albo materacem nawierzchniowym. Zmieniają twardość materaca i można je dobrać do standardowych szerokości łóżka. Przy wadze użytkownika powyżej 90-100 kg wybierz materac twardy, nazywamy go H3. Sprawdzi, się także przy wielu schorzeniach kręgosłupa. Jednak w tym wypadku skorzystaj z wiedzy lekarza prowadzącego.

Które materace mają właściwości ortopedyczne? Jakie są najlepsze materace na chory kręgosłup?

Eksperci polecają materace z trwałym i stabilnym podparciem dla kręgosłupa. Te warunki spełniają pianki wysokoelastyczne, pianka lateksowa oraz materace kieszeniowe. Warstwa nośna materaca powinna być wykonana z pianki twardszej i stabilnej np. wysokoelastycznej o dużej gęstości. Warstwa wierzchnia czyli powierzchnia styku z ciałem użytkownika powinna być elastyczna. Do tego nadaje się pianka lateksowa. Podobne funkcje spełnia pianka lateksowa bez dodatkowej warstwy o ile jest w grubości minimum 14 cm. Zdecyduj się na materac z pianka visco jeśli odczuwasz bóle stawów po urazach lub zabiegach. Taka warstwa redukuje ucisk a materac dopasuje się po chwili do kształtu ciała. Dobre materace z pianką visco zwaną termoelastyczną mają także druga stronę użytkową, elastyczną ale zwykle twardszą.

Czy materace są hipoalergiczne?

Materace ze zdejmowanym pokrowcem i certyfikowanym wkładem są hipoalergiczne? Wybierz materac ze zdejmowanym pokrowcem, tylko wtedy masz możliwość dostać się do wkładu i go wyczyścić. Szukaj pokrowców z możliwością prania w pralce lub pralni chemicznej. Z uwagi na gabaryty, większego pokrowca nie umieścisz w swojej pralce. Wybieraj materace z aktualnym atestem Eko-Tex. Wydano go zapewne oddzielnie na każdy element wkładu materaca oraz na dzianinę pokrowca. Unikniesz najczęstszych alergenów a materac będzie bezpieczne służył przez długi czas.

Czy mogę przetestować materac przed zakupem? Czy mogę zwrócić materac?

Materac można testować przez 14 dni po otrzymaniu przesyłki. Zapewniają Wam to przepisy konsumenckie jednolite dla całej Unii Europejskiej. Przysługuje Wam zwrot bez podania przyczyny. Poniesiecie tylko bezpośrednie koszty dostawy. Kiedy otrzymasz materac do domu, rozpakuj go i użytkuj. Zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia pokrowca podczas montażu materaca w łóżku. Uszkodzony pokrowiec spowoduje obniżenie kwoty zwrotu o wartość szkody. Szczegóły zwrotów oraz adresy znajdziesz zawsze w Regulaminie akceptowanym podczas dokonywania zakupu. To także obowiązek Sklepu. Teraz jeszcze mała niespodzianka. Jeśli sklep nie poinformuje Cię skutecznie o prawie do zwrotu w ciągu 14 dni to masz aż 12 miesięcy na podjecie ostatecznej decyzji.

Jak długo trwa gwarancja na materac?

Każdy materac ma 24 miesięczną gwarancję liczoną od dnia sprzedaży. W tym wypadku gwarancji udziela Sprzedawca. Producenci udzielą Wam dodatkowej gwarancji na wkłady bądź też niektóre elementy materaca. Dodatkowa 15 letnia gwarancja jest udzielana na wkłady lateksowe Hevea o wysokości 18 i 20 cm oraz wkład lateksowy 14 cm wraz z pianką visco 5 cm. Gwarancja 10 letnia na wkład obejmuje wkłady lateksowe Hevea o wysokości 12 i 14 cm. Na wkłady piankowe oraz pokrowce dostaniecie na ogół gwarancję dwuletnią. Zachowajcie dokument sprzedaży albo potwierdzenie dokonania zapłaty np. kartą albo przelewem. Zgłaszając reklamację wybierzcie najpierw Sprzedawcę. Pomoże Wam skompletować niezbędną dokumentację i pokieruje do Producenta jeśli będzie taka konieczność. Jeśli dokonaliście zakupu bezpośrednio w sklepie Producenta to sprawa jest prosta. Zgłoszenie będzie rozpatrzone będzie z właściwego tytułu. Odszukajcie Kartę Gwarancyjną na stronie producenta. Znajdziecie tam dokładny opis procedury reklamacyjnej w przypadku dodatkowej gwarancji na wkład materaca.

Czy oferujecie darmową dostawę i montaż?

Materace do sypialni Kupisz z dodatkowo płatną opcją wniesienia i montażu w łóżku. W naszym sklepie internetowym znajdziesz to jako usługa Premium. Wybierz te opcję kiedy nie masz pewności czy znajdziesz w chwili dostawy osobę do pomocy. Ekipa dostarczająca materac pomoże Ci go rozpakować a folię lub kartony zostawi we wskazanym przez Ciebie miejscu segregacji odpadów w pobliżu domu. W momencie pisania tego tekstu nasz ekipa wnosi materace do kilku bloków na nowym osiedlu we Wrocławiu. Nie zawsze będzie to ekipa od Sprzedawcy lub Producenta materacy. Specjalistyczne firmy transportowe także oferują już usługę wniesienia i montażu.

Jak dbać o materac, aby służył jak najdłużej?

Zmieniaj strony materaca regularnie co kilak miesięcy. Unikaj zawilgocenia. Jeśli już pomoczysz powierzchnię materaca to niezwłocznie zdejmij pokrowiec. Postępuj zgodnie z instrukcją prania. Wkład wysusz. Możesz skorzystać z suszarki do włosów. Na co dzień dbaj o materac zgodnie z instrukcją konserwacji dołączoną przez producenta. Na naszej stronie w Bazie Wiedzy znajdziesz plik z instrukcją konserwacji swojego materaca.

Jakie są wymiary dostępnych materacy?

Materace do sypialni są dostępne w rozmiarach od 80×200 cm do 200×200 cm. Takie same są rozmiary najpopularniejszych łóżek produkowanych i sprzedawanych w Polsce. W cenniku znajdziesz te wymiary bez dodatkowych dopłat. Najpopularniejsze są rozmiary pojedyncze 90×200 cm i 100×200 cm oraz podwójne 140×200 cm i 160×200 cm. Zamawiając łóżko o niestandardowych wymiarach poproś o dokładne wymiary wewnętrzne oraz o wysokość od stelaża do brzegu ramy. Na tej podstawie Sprzedawca dobierze Ci wysokość materaca oraz możliwość wykonania rozmiaru na zamówienie. Przed złożeniem zamówienia na niestandardową sypialnię zwróć uwagę, że nie nie możesz jej zwrócić. To także wynika z Dyrektywy obowiązujące w całej Unii Europejskiej.

Materac do sypialni – pytania i odpowiedzi powstały na podstawie naszej wiedzy branżowej i kilkunastoletniego doświadczenia w produkcji i sprzedaży materacy. Projektujemy materace dla dzieci i do sypialni. Produkujemy i sprzedajemy, na każdym etapie logistycznym zbieraliśmy przez lata wiedzę niezbędną do odpowiedzi na wszystkie pytania naszych klientów. Artykuł nie wyczerpuje tematu. Wiemy, że możecie mieć dużo więcej pytań. Dodawajcie je w swoich komentarzach i opiniach na naszych social mediach lub na adres e-mail [email protected]. Będziemy na nie niezwłocznie odpowiadać aktualizując ten wpis.