powrót na blog

Bal Marzeń Fundacji Podaj Dalej

Bal Marzeń Fundacji Podaj Dalej to już tradycja w naszym regionie. Tegoroczna VI edycja pozwoliła zebrać rekordowe 120 tys pln na budowę specjalistycznych mieszkań dla osób niepełnosprawnych.

VI Bal Marzeń Fundacji Podaj Dalej. Pomaganie jest potrzebne i ważne.

Tegoroczna VI edycja pozwoliła zebrać rekordowe 120 tys pln od Gości i Sponsorów. Cala kwota jest przeznaczona na budowę specjalistycznych mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie inwestycje będą oczywiście wykonane w Osadzie Janaszkowo.

Pomaganie stanowi istotę naszego życia społecznego, bo dzięki temu, że pomagamy, możemy zbudować dobrze funkcjonujące społeczeństwo. Poprzez realizację pewnych wspólnych idei, mamy jakiś wpływ na naszą rzeczywistość. Pomaganie wiąże się ze zjawiskiem wymiany społecznej czy regułą wzajemności. Działają one na zasadzie: pomagam, ale i nabieram pewności, że w momencie, kiedy sama potrzebowałabym pomocy, znaleźliby się ci, którzy mogliby mi pomóc. To z kolei pokazuje i rozbudza nadzieję, że nie jesteśmy sami i nawet w tych kryzysowych, trudnych sytuacjach możemy liczyć na innych.

20 lat Fundacji Podaj Dalej

Fundacja Podaj Dalej to część naszego regionu jak również naszej codzienności. Ich pracę obserwujemy od lat. W tym roku Fundacja obchodzi już 20 rocznicę działalności. Piękny wiek. Życzymy wytrwałości i także dalszych sukcesów. Zapraszamy na ich urodzinową stronę. Dowiecie się więcej o tej niezwykłej fundacji i ich sposobach na spełnianie marzeń osób niepełnosprawnych. Cieszymy się, że również nasza marka Psie Historie mogła dołożyć małą cegiełkę do budowy tak wielkiej sprawy.

Wyniki badań i eksperymentów, dotyczących procesu pomagania, pokazują wyraźnie, że nie tylko odbiorcy pomocy są nią obdarowywani. Ci, którzy pomagają również wiele otrzymują. Pomaganie wpływa pozytywnie na zdrowie, poprawia nasze samopoczucie, daje nam radość. Kiedy udzielamy pomocy, odczuwamy przyjemność, dumę, wydzielają się endorfiny; czujemy się, jakbyśmy kogoś przytulili. Lepiej o sobie myślimy, rośnie nasza samoocena, odczuwamy aprobatę społeczną. Mamy poczucie solidarności z innymi. Pamiętajmy!  Pomagając innym, musimy być empatyczni i delikatni. Tak naprawdę zasada jest prosta jeśli chcesz rzeczywiście przekazać jakąś rzecz, zastanów się, czy ta rzecz, którą dajesz, jest w takim stanie, w jakim sam chciałbyś ją dostać. Czy otrzymanie takiej rzeczy sprawi, że ta osoba, do której ona trafi, poczuje się obdarowana.

Podziękowanie dla Psie Historie