powrót na blog

Materac dla dwulatka – czas na zmiany!

Dzieci rosną. Dwa lata mijają szybko. Materac dla dwulatka – czas na zmiany! Jest to prawda oczywista, wręcz truizm, ale czasami tempo wzrostu nas zaskakuje i nieoczekiwanie zdajemy sobie sprawę, że łóżeczko niemowlęce stało się dla naszego maleństwa zbyt ciasne. Stajemy wówczas przed problemem wyboru nowego łóżeczka, a zatem i nowego materaca.

Materac dla dwulatka – czas na zmiany! Poradnik Hevea

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca dla dwulatka? Jaki materac będzie najbardziej odpowiedni dla naszej wciąż rosnącej pociechy?

Po pierwsze – rozmiar. Dotyczy to zakupu nowego łóżka, a do łóżka możemy wówczas dopasować materac. Nasze materace dostosowane są do najbardziej popularnych rozmiarów łóżeczek. Na zamówienie robimy tez rozmiary nietypowe. Najchętniej kupowany materac w tej grupie wiekowej, HEVEA JUNIOR MAX, oferujemy Wam aż w 15 rozmiarach. Jego funkcjonalność i budowa gwarantuje, że może służyć dziecku przez długie lata. Warto więc wziąć pod uwagę zakup materaca w rozmiarze 200cm.

Po drugie – materiał, z jakiego wykonany jest materac. To zadanie trudniejsze, bo możliwości jest dużo. Materace dla dzieci są zrobione z lateksu, z pianki wysokoelastycznej, są też materace kieszeniowe, a ponadto kombinacje dwóch lub więcej materiałów. Dla zdrowo rozwijającego się dziecka rekomendujemy Wam albo wzmiankowany już materac HEVEA JUNIOR MAX, materac z dwóch rodzajów lateksu, albo HEVEA SNUDO MAX, stanowiący połączenie pianki HR z pochłaniającym wilgoć lateksem Ocean Blue. Oba wspomniane materace są zakwalifikowane jako Wyrób Medyczny kl.1. Oba zawierają warstwę pianki Ocean Blue, zapobiegającą uczuciu spoconej skóry i poprawiającą mikroklimat materaca. Lateks chroni przed rozwojem grzybów i pleśni, stanowi naturalną barierę dla roztoczy i bakterii.

materac dla dwulatka

Materac dla dwulatka – poradnik. Zróbcie sobie kawę i wracajcie. To jeszcze nie koniec.

W materacu JUNIOR MAX podstawę stanowi płyta lateksowa trzystrefowa, dostosowana budową do anatomicznego kształtu ciała, dzięki czemu powierzchnia spania pozostaje równa. W materacu SNUDO MAX podstawą jest pianka wysokoelastyczna o dwóch różnych stronach twardości. Posiada z jednej strony 3 strefy twardości, druga strona jest twardsza, bezstrefowa, co zwiększa możliwość takiego skomponowania materaca, aby był jak najbardziej wygodny dla malucha. W naszych materacach nie używamy kleju, żeby ograniczyć chemię i zaoferować wam produkt przyjazny dla dziecka i dla środowiska. Zalecamy zmianę stron pianek co kilka miesięcy.

Po trzecie – pokrowiec. Ważne, żeby był wykonany z wysokogatunkowych materiałów i łatwy do utrzymania w czystości. Nasze pokrowce rozpinają się z trzech stron, co czyni zdjęcie go i założenie czystego banalnie łatwym. W zależności od modelu, w standardzie oferujemy pokrowce z dzianiny AEGIS NATURAL CARE, BAMBOO lub w modelach TOP ACTIVE, dzianinę HEVEA NATURAL 3D. Wszystkie te dzianiny mają są oddychające, antyalergiczne, mają właściwości bakteriobójcze i stanowią barierę dla niechcianych mikroorganizmów. Możecie je sami prać wielokrotnie, nie ulegają mechaceniu i rzecz jasna są do długotrwałego stosowania.

Popularne rozmiary w tej grupie wiekowej to 160×70, 160×80 aż do 200×90 cm. W trosce o właściwą higienę, materace lateksowe można poddać krótkotrwałemu działaniu pary albo w mroźny dzień działaniu niskiej temperatury. Uważamy, że właściwy materac ma w rozwoju dziecka znaczenie nie do przecenienia. Musi być wygodny, musi pozwalać dziecku na długi i spokojny sen, a jednocześnie wspierać rozwój kręgosłupa – szczególnie ważne w okresie dynamicznego wzrostu. Inwestycja w taki materac to inwestycja w zdrowie Waszych dzieci. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą Wam w dokonaniu wyboru.