powrót na blog

Kosmiczna technologia w służbie snu

Dlaczego kosmiczna technologia w służbie snu ma sens? Czym jest pianka visco? Co takiego sprawia, że jest tak chętnie stosowana w produkcji materacy? Czy po lekturze tego tekstu Wy również popatrzycie w niebo? Zapraszamy.

Pianka visco - kosmiczna technologia w służbie snu

Kosmiczna technologia w służbie snu. Pianka visco na ziemi też się przydaje

Wkład piankowy termoelastyczny visco memory to rodzaj pianki poliuretanowej, wzbogaconej o dodatki zapewniające sprężystość. Pianka reaguje na nacisk i temperaturę ciała, pod wpływem ciepła staje się miękka i idealnie dopasowuje się do spoczywającego na niej kształtu. Odciąża mięśnie i stawy, wspomaga właściwy przepływ krwi, a co za tym idzie właściwe natlenienie organizmu. Pozbawiona nacisku wraca do pierwotnej formy.

Technologia produkcji pianki visco została opracowana w latach 60-tych ubiegłego stulecia w laboratoriach NASA. Poszukiwany był materiał, który będzie amortyzował ogromnie przeciążenia, jakim poddawani są astronauci podczas lotów. Z czasem wynaleziony na potrzeby podboju kosmosu materiał upowszechnił się i został doceniony w przemyśle meblarskim.

Materace z pianką visco doceniane są szczególnie przez osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa, bowiem dzięki dokładnemu dopasowaniu się do ciała zapewniają równomierne podparcie na całej długości kręgosłupa i zmniejszenie punktów nacisku. Przez swoją wygodę sprzyja regeneracji i poprawia krążenie. Sprawia, że mięśnie są rozluźnione, a ciało wypoczęte. Zapobiega też powstawaniu odleżyn, co ma istotne znaczenie w przypadku osób stale leżących. Nie bez znaczenia jest też zdolność pianki do absorbowania ciepła ciała i zatrzymywania go, dzięki czemu osoby marznące w nocy mają dodatkowe „ogrzewanie”.

Pianka visco jest przewiewna, zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, dlatego nie gromadzi chorobotwórczych mikroorganizmów. Jest bezpieczna dla alergików. Materace z warstwą pianki visco znakomicie sprawdzają się w łóżkach podwójnych, bowiem materiał ten nie przenosi drgań i pozwala wyspać się komfortowo, nawet jeśli towarzyszy nam osoba śpiąca niespokojnie.

Materace z kosmiczną technologią

Jednym z najwygodniejszych materacy, z wkładem z zastosowaniem pianki visco, jest Top Active Thermo Flexi Body Comfort. Materac dwustronny, dwusezonowy, zakwalifikowany jako wyrób medyczny, ma bowiem status materaca ortopedycznego. Rekomendowany wszystkim, którzy prowadzą aktywny tryb życia, sportowcom narażonym na urazy, osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Ten materac to połączenie 7-mio strefowej pianki lateksowej z wysoką na 5 cm warstwą visco. Płyta lateksowa dzięki swojej perforacji dostosowanej do siedmiu stref anatomicznych ciała stanowi doskonałe podparcie w łóżku, pianka visco miękko dostosowuje się do naszych kształtów, przenosząc jednocześnie układ stref warstwy lateksowej. Taki zestaw gwarantuje wygodę a przede wszystkim zapewnia komfortowy wypoczynek.

A co, jeśli nie macie w planach zakupu materaca, a Wasz obecny nie do końca spełnia Wasze oczekiwania? Mamy dla Was rozwiązanie, które sprawdzi się też, jeśli śpicie na tapczanie czy wersalce. Jest to materac nawierzchniowy Hevea Topper Visco, wysoki na 6 cm, łatwy do zwinięcia oraz do przechowywania, a potrafi zmienić Wasze wyobrażenie o jakości snu. Z uwagi na właściwości ogrzewające polecamy go szczególnie zimą i szczególnie zmarzluchom. Zapewni komfort termiczny bez konieczności podnoszenia temperatury w sypialni. Z uwagi na właściwości przeciwodleżynowe rekomendujemy go osobom ze schorzeniami, które unieruchamiają je w łóżku. Ze względu na właściwości regeneracyjne możemy polecić go każdemu!

Pianka z pamięcią znalazła też zastosowanie w materacach dla zwierząt. Materac ortopedyczny Psie Historie czy mata ortopedyczna to nasza propozycja dla psów sportowych, ale również wiekowych lub po operacjach. Skraca czas rekonwalescencji a także, co istotne przynosi ulgę stawom. Spoglądajcie czasem w niebo. Kosmiczne technologie są przydatne także na Ziemi.