powrót na blog

Monitor oddechu

Wsłuchujecie się czasami w równomierny, spokojny oddech swojego dziecka? Kiedy śpi zdrowo, a Wy możecie odpocząć po intensywnym dniu, to są chwile absolutnego szczęścia. Chciałoby się mieć pewność, że nic tego spokoju nie zakłóci. Czuwać przy jego łóżeczku całą dobę.

Monitor oddechu Babysense

Monitor oddechu. Bezpieczny sen noworodka

Łóżeczko dziecięce jest dla maleństwa swoistym mikrokosmosem. Malutki człowiek spędza w nim noce i większą część dnia. Dlatego to miejsce musi gwarantować bezpieczeństwo i zdrowie. Dlatego tak istotny jest właściwy wybór łóżeczka, materaca i ewentualnie pościeli, a także urządzeń wspomagających czuwanie nad spokojnym snem dziecka. Łóżeczko niemowlęce powinno być wykonane z wysokiej klasy materiałów – bezpiecznych, antyalergicznych i ekologicznych. Dobrym wyborem będzie łóżeczko drewniane, trzeba jednak zwrócić uwagę na staranność wykonania – zaokrąglone krawędzie, odległość pomiędzy szczebelkami, bezpieczna, atestowana farba użyta do wykończenia. Łóżeczka drewniane mają z reguły regulowaną wysokość, dzięki czemu można z niego korzystać nawet kiedy dziecko potrafi już samodzielnie chodzić.

Poradnik hevea

Materac to według nas najbardziej istotny element w łóżeczku niemowlęcym. To, na czym maluszek leży, ma istotny wpływ na jego zdrowy rozwój, przede wszystkim na rozwój układu kostnego. Materac dla niemowlaka powinien mieć jedną stronę twardszą, ale elastyczną, tak, by wspomagać właściwe ukrwienie i oddychanie, a jednocześnie chronić przed plagiocefalią. Powinien być antyalergiczny i wykonany z atestowanych materiałów, i dotyczy to zarówno wkładu, jak i pokrowca. Powinien jak najszybciej osiągać zadaną temperaturę otoczenia (dla zdrowych dzieci to 19-20 stopni C), czyli wkład maksymalnie przewiewny wkład i pokrowiec z „oddychającej” dzianiny. Nie zaleca się stosowanie wkładów z pianki termoelastycznej.

Monitor oddechu dziecka

Wielu rodziców decyduje się na monitorowanie snu dziecka. W profilaktyce SIDS stosuje się monitory oddechu. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele tego typu urządzeń, my jednak skupimy się na ich funkcjonalności i kompatybilności z innymi elementami wyposażenia łóżeczka. Za najbardziej efektywne uznawane są monitory oddechu w postaci płytek sensorycznych wkładanych pod materac, połączonych z jednostką sterującą, zasilaną bateriami. Takie rozwiązanie jest optymalne dla dziecka, maluch nie ma bezpośredniego kontaktu z urządzeniem, z przewodami, ani z sensorami, śpi spokojnie na materacu. Ukryte pod materacem sensory odczytują ruchy klatki piersiowej dziecka jako oddech. Ich brak po 15 sekundach sygnalizowany jest tykaniem w głośniku monitora bądź wibrowaniem stymulującym przywrócenie oddechu. Po kolejnych 5 sekundach głośnym dźwiękiem, alarmującym o zagrożeniu życia i zdrowia.

Dobierz materac do monitora oddechu

Aby takie urządzenie działało bez przekłamań, niezbędny jest właściwy materac. Delikatne ruchy powolnego wstawania pianki termoelastycznej czy falowanie włókien niewłaściwie wykonanego pokrowca mogą zakłócić działanie delikatnych czujników. Dlatego wspólnie z dystrybutorem wiodących na rynku monitorów firmy Babysense wykonaliśmy testy kompatybilności naszych produktów. Testy dające rodzicom pewność właściwego wyboru. I z pełną odpowiedzialnością możemy potwierdzić, że nasze materace i monitory Babysense są najlepszym połączeniem gwarantującym zdrowy i bezpieczny sen Waszym pociechom.

Testowane produkty to materac Hevea Krzyś, Hevea Baby i Hevea Duo Activia oraz monitory Babysense. Testy potwierdziły ich prawidłowe działanie w środowisku łóżeczka dziecięcego.