powrót na blog

Kupujemy łóżko dla seniora

Jakie łóżko dla starszej osoby wybrać? Na co zwracać uwagę, kiedy kupujemy łóżko dla seniora? Pomożemy Wam podjąć decyzję, czym powinniście się kierować przy zakupie zarówno łóżka, jak i materaca przeznaczonego dla osób starszych.

Kupujemy łóżko dla seniora. Poradnik od hevea

Coraz częściej stajemy przed problemem wyboru łóżka dla wiekowego członka rodziny. Musimy pamiętać, że podeszłemu wiekowi towarzyszy niestety coraz bardziej ograniczona sprawność fizyczna i rozmaite dolegliwości bólowe. Coraz więcej czasu spędza się w łóżku, dlatego musi ono być wygodne i bezpieczne, musi stanowić ułatwienie życia, a nie przeszkodę.

Kupujemy łóżko dla seniora
  • Po pierwsze – rozmiar. Rozmiar łóżka pojedynczego musi być dostosowany do możliwości lokalowych. Najbardziej popularna długość łóżka to 200 cm i jest to w zasadzie długość dająca możliwość na wygodne ułożenie się nawet bardzo wysokich osób. Szerokość łóżka jednoosobowego to 80, 90 lub 100 cm.
  • Po drugie – wysokość. Optymalna wysokość łóżka dla seniora, ułatwiająca wstawanie i siadanie, to taka, aby osoba siedząca miała nogi ugięte pod kątem 90 stopni. Jest to uwarunkowane wzrostem. Dlatego możemy wam zarekomendować łóżko o regulowanej wysokości. Na etapie montażu wybieracie właściwą wysokość. W najniższym położeniu może to być 22 cm (wysokość od podłoża do dna stelaża, należy wziąć pod uwagę jeszcze grubość materaca), w najwyższym zaś 42 cm. Przeskok regulacji co 32mm, co daje 7 możliwości wysokości spania. Zagłówki po obu stronach są jednakowej wysokości, dając możliwość wygodnego oparcia. Takie łóżko kupicie w naszym sklepie: łóżko Hevea Senior, wykonane w całości z litego drewna świerkowego, bezpieczne i bardzo stabilne.
  • Po trzecie – właściwe ustawienie łóżka w sypialni, które może mieć wpływ na wybór szerokości. Idealnie byłoby, gdyby do łóżka był dostęp z obu dłuższych stron
  • Po czwarte – regulowany stelaż. Nie jest obowiązkowy, ale zalecany. Możemy wam zaproponować stelaż Hevea Comfort, z podnoszonym zagłówkiem albo Hevea Prestige. Bardzo przydatny przy chorobach układu żylnego, zapaleniu i zakrzepicy żył nóg, chorobach kręgosłupa, przy żylakach i obrzękach nóg. Stelaż Hevea Prestige ma trzy płaszczyzny regulacji, wszędzie tam, gdzie zalecany jest sen w pozycji z uniesionymi nogami, będzie niezastąpiony.

Łóżko dla Seniora od Hevea

Łóżko Hevea Senior w standardzie przeznaczone jest dla osób o wadze do 120 kg. Jest możliwość zamówienia także łóżka wzmocnionego, do wagi 140 kg. Wygląda całkiem zwyczajnie, co wbrew pozorom ma znaczenie, bowiem nie nasuwa skojarzeń z chorobą. Można wybierać spośród 12 kolorów wykończenia, a to znaczy, że odnajdzie się w każdym wnętrzu.

W kolejnym wpisie postaramy się ułatwić Wam wybór materaca dla seniora.