powrót na blog

Kocham moją poduszkę

Kocham moją poduszkę! A czy ty możesz powiedzieć z przekonaniem, że kochasz swoją poduszkę? Jaka powinna być poduszka idealna, którą pokochasz od pierwszego dotyku?

Kocham moją poduszkę! Ty też masz swoją ulubioną?

Czemu właściwie służy poduszka w łóżku? Wprawdzie kładziemy na poduszce głowę, ale ma ona niebagatelne znaczenie dla naszego kręgosłupa. Poduszka stanowi podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa i wybór odpowiedniej ma wpływ na regenerację i nasze samopoczucie o poranku. W niektórych przypadkach poduszka może być dla naszego zdrowia ważniejsza od materaca! Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Mamy dla Was trochę historii. Dawno, dawno temu poduszki wypełnialiśmy poduszki sianem, potem piórami, zamkniętymi w worku zwanym wsypą. Wypełnienie z pierza kaczego czy gęsiego z dodatkiem puchu jest wciąż popularne, chociaż często powoduje alergie i dość szybko traci swoją sprężystość. Stosowane przez nas współcześnie wsady do poduszek są syntetyczne albo wykonane ze specjalistycznych pianek tapicerskich i te ostatnie poduszki polecają się dziś do kochania.

Jaka powinna być optymalna wysokość poduszki?  Właściwa wysokość poduszki to taka, która pozwala kręgosłupowi wyprostować się, zależnie od pozycji, w której sypiamy. Najczęściej przyjmowaną pozycją do snu jest pozycja boczna. Zatem aby ulżyć kręgosłupowi i zapewnić mu położenie najbardziej bliskie prostej, poduszka powinna mieć wysokość około 12 cm. Ta wysokość będzie też odpowiednia dla śpiących na wznak. Jeśli lubicie spać na brzuchu, rozważcie zmianę przyzwyczajeń, bo jest to pozycja dla waszego kręgosłupa najbardziej nienaturalna i niewskazana. Ewentualnie wybierzcie poduszkę jak najniższą. Taką poduszką jest HEVEA MILUSIE, niewielka poduszka o wysokości zaledwie 6 cm, adresujemy ją w swojej ofercie wprawdzie do najmłodszych, ale z powodzeniem sprawdzająca się też u dorosłych. Wszystkie nasze poduszki testowaliśmy na sobie przez kilka, a czasem nawet kilkanaście nocy.

Poduszki mają różne kształty. Mogą być klasycznym prostokątem o równej wysokości, ale również możemy spotkać takie, które są profilowane. Środkową część poduszki obniżyliśmy i dzięki temu tworzy zagłębienie, w którym miękko układa się głowa. Taka profilowana poduszka jest dla nas najlepszym sprzymierzeńcem odcinka szyjnego kręgosłupa, umożliwiając relaks mięśni szyjnych. Jeżeli dodatkowo wypełnimy ją dla Was pianką Visco, to ciężar głowy i szyi rozkłada się równomiernie. Tworzy w ten sposób poduszkę zdecydowanie prozdrowotną, zakwalifikowaną jako wyrób medyczny. Taką poduszką jest HEVEA VISCO PROFIL i ją naprawdę można pokochać.

Kocham moją poduszkę