powrót na blog

Materac dla juniora

Wybierając materac dla juniora, czyli starszego dziecka musimy mieć na uwadze czynniki wpływające na zdrowy sen i wsparcie w regeneracji organizmu. To dla Was i Waszego dziecka ważny wybór.

Materac dla juniora. Na co zwracać uwagę przy wyborze.

Dzieci w wieku 7+ są nad wyraz aktywne, niejednokrotnie zaczynają uprawiać sport i potrzebują solidnej podstawy do odbudowy sił po całym dniu. Szczególnie, że dzieciństwo to cały czas okres wzmożonego wzrostu i kształtowania się układu kostnego. Zasługują zatem na materac, który pomoże im porządnie wypocząć, wstać o poranku i z nową energią poznawać świat. American Academy of Sleep Medicine opublikowała badania i zalecenia dotyczące długości snu dzieci.

Odpowiednia długość snu poprawia zachowanie, zwiększa pamięć i koncentrację oraz opanowanie emocji. Z kolei niedobór snu prowadzić może do rozwoju chorób, jak cukrzyca czy otyłość. Z przeprowadzonych badań wynika, że mały człowiek w wieku 6-12 lat potrzebuje od 9 do 12 godzin snu dziennie, trochę starszy, 13-18 lat powinien spać 8-10 godzin dziennie. To oznacza dużo czasu spędzonego w łóżku i musi być ono wygodne,. Jak wiadomo za wygodę w łóżku odpowiada przede wszystkim wybrany przez Was a zaproponowany przez nas materac. Jaki zatem materac powinniście wybrać dla dziecka w wieku powyżej 7 lat? Musimy ponadto zwrócić uwagę na jego rozmiar – powinien mieć 180-200 cm długości. Taka długość sprawi, że materac posłuży dziecku dłużej i unikniemy ponownych wydatków zaskoczeni dynamiką wzrostu pociechy. Taki materac powinien być średnio twardy bądź średnio miękki, dający kręgosłupowi odpowiednie podparcie i delikatnie dopasowujący się do kształtu ciała.

materac dla juniora


Sporą część dnia młody człowiek spędza w pozycji siedzącej, w szkole czy przy biurku. Siedzenie w jednej pozycji, często przygarbionej, szkodzi kręgosłupowi. Nasz Hevea Junior Box Lateks jest materacem nie tylko wygodnym, ale i rehabilitacyjnym. Osiągamy to, dzięki zastosowaniu najwyższej jakości sprężyn kieszeniowych, które zapewniają punktową elastyczność całego materaca. Dodatkowo płyta z lateksu gwarantuje stabilny mikroklimat materaca, zapobiega pojawieniu się roztoczy. Wygodnie zdejmowany, łatwy do utrzymania w czystości pokrowiec, absorbuje wilgoć i podnosi komfort użytkowania.