powrót na blog

Jak wybrać materac dla dziecka?

Dobry materac musi być dopasowany do wzrostu, wieku, wagi i indywidualnych preferencji dziecka. Jak wybrać materac dla dziecka z tak obfitej oferty? Obecnie produkowane materace dla dzieci są wygodne, bezpieczne dla kręgosłupa. Często posiadają wymagane prawem certyfikaty. Duży wybór materaców dla najmłodszych nie zawsze jest ułatwieniem dla rodziców. Wręcz przeciwnie.

Jak wybrać materac dla dziecka? Krótki poradnik dla rodziców

Jak wybrać materac dla dziecka?

Jeżeli stoisz właśnie przed decyzją zakupu pierwszego materaca dla Twojej pociechy, to możesz mieć spory problem. Dlatego serdecznie zachęcamy Cię do przeczytania tego krótkiego tekstu, który rozwieje większość Twoich rodzicielskich wątpliwości.

Od czego zacząć poszukiwania materaca dla dziecka i najważniejsze jak wybrać materac dla dziecka? Najlepiej od dokładnego zmierzenia łóżeczka. Materac dla dziecka powinien być dobrze dopasowany do ram łóżeczka. Zazwyczaj materace mają standardowe rozmiary, ale zawsze warto to wcześniej sprawdzić. Powinieneś zwrócić uwagę również na stelaż łóżeczka. Ma on znaczący wpływ na jakość snu dziecka i jego komfort.

Najgorszym wyborem są łóżeczka o najtańszych stelażach. To znaczy zrobionych z drewna sosnowego. Przede wszystkim dlatego, że są mało wytrzymałe. Mogą też odgniatać i odkształcać materac. Nie są wskazane także dna z płyt. Większość producentów nie uznaje wtedy reklamacji, bo uszkodzenie wynika z nieprawidłowego użytkowania materaca dla malucha. O wiele lepszym połączeniem jest dobrej jakość materac oraz łóżeczko z drewna bukowego lub brzozowego ze szczebelkami o odpowiedniej sprężystości.

Jaki materac dla niemowlaka?

W tym przypadku najważniejsze jest odpowiednie podparcie mięśni i układu kostno-szkieletowego dziecka. Dlatego polecamy materace lateksowe oraz piankowe. Często mają one dodatkowo oddychający i odporny na wilgoć pokrowiec. On sprawia, że dziecko może spokojnie spać i nawet, gdy materac się ubrudzi, to nie masz nigdy problemu z jego szybkim wyczyszczeniem i zachowaniem higieny.