powrót na blog

Materac w rozsądnej cenie

Kup materac w rozsądnej cenie. Nie trzeba przepłacać, żeby dobrze się wyspać. Hakie materace oferują najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości i dlaczego. To wszystko znajdziesz w naszym poradniku. Zapraszamy Cię do lektury.

Nie przepłacaj. Kup materac w rozsądnej cenie

Materac w rozsądnej cenie

Obecnie na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych materacy do spania. Różnią się miedzy sobą nie tylko modelem, ale także jakością wykonania, budową, czy też ceną.
Klienci mogą poczuć się przytłoczeni. Tak wiele różnych opcji sprawia, że wybór jest znacznie trudniejszy. Ktoś, kto nie jest zaznajomiony z tematem materacy, może zdecydować się na pełne zaufanie sprzedawcy. Często prowadzi do przepłacania za produkt, który jest zwyczajnie za drogi w stosunku do swojej jakości. Drugą opcją jest wybór taniego materaca, często jednak kończy się to wyrzuceniem pieniędzy w błoto, ponieważ okazuje się, że nie spełnia on naszych oczekiwań.
W tym krótkim poradniku przygotowaliśmy kilka punktów, przez które trzeba przejść podczas wyboru odpowiedniego materaca. Dzięki tym wskazówką wybierzesz dla siebie idealny materac, nie przepłacając!

Poradnik Hevea. Świadomy zakup materaca

I. Aby podjąć świadomą decyzję musisz wiedzieć, czego szukasz. Poczytaj w internecie o różnych rodzajach materacy do spania. Możesz skorzystać z usług konsultanta w sklepie lub znaleźć niezbędne informacje w internecie.
Dowiedz się:

  • jaki model materaca i jaki wkład do spania spełnia twoje potrzeby,
  • jaki rozmiar materaca będzie dla ciebie odpowiedni,
  • jaką twardość powinien mieć twój materac.
    Kiedy już wiesz, czego szukasz, dużo łatwiej będzie ci znaleźć dobrą okazję i kupić materac w atrakcyjnej cenie.

II. Skoro już wiesz, czego mniej więcej ci potrzeba poszukaj na różnych stronach z materacami lub odwiedź kilka sklepów.
W każdym sklepie cena może być jednak inna ! Warto zastosować sztuczkę znaną także niektrórym Sprzedawcom. Podziel cenę materaca na ilość nocy jakie gwarantuje ci Producent. Lateksowy materac kosztujący 1800 pln z gwarancją wkładu na 10 lat, to koszt jednej przespanej nocy na poziomie 1800:3650 = 49 groszy ! natomiast pozornie tańszy materac za 1300 pln z gwarancją wkłądu na 5 lat to koszt jednej nocy 1300:1825 = 71 groszy czyli niemal dwukrotnie większy !
Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę, czy materac, który wybrałeś, nie jest znacząco tańszy niż materace o podobnej budowie. Jeśli cena różni się znacząco, czyli np. o kilkaset złotych może to oznaczać, że wybrany przez ciebie materac jest niskiej jakości i lepiej zrezygnować z takiego podejrzanego zakupu. Materace tego typu mogą nie zapewnić ci zdrowego snu.

III. Dobrym sposobem na upewnienie się, co do jakości wybranego przez nas materaca są atesty i certyfikaty.
Dają one gwarancję, że materac został sprawdzony, jest bezpieczny i nie zagraża zdrowiu naszego kręgosłupa.
Często takie materace charakteryzują się wyższą ceną, w tym przypadku warto jednak dopłacić. Dostajemy bowiem poświadczenie, że kupowany przez nas produkt jest wysokiej jakości.