powrót na blog

Łóżko czy sofa

Pytanie łóżko czy sofa pojawia się najczęściej w momencie aranżacji nowego wnętrza lub w trakcie zmiany wyposażenia. Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od warunków jakie posiadamy, powierzchni wnętrza oraz indywidualnych preferencji. Aby ułatwić podjęcie decyzji, postaramy się wymienić wady i zalety obu rozwiązań.

Łóżko czy sofa? Wady i zalety obu rozwiązań.

Łóżko definitywnie kojarzy się ze snem. Jest to mebel, który oprócz stelaża wyposażony jest w materac. Z reguły wybieramy typowe, nierozkładane łóżko, jeśli dysponujemy oddzielną sypialnią, a mebel ma nam służyć wyłącznie do spania.

Kluczowe cechy, które przemawiają za wyborem łóżka to przede wszystkim wygodny i zdrowy sen. Łóżko posiada wszystkie najważniejsze parametry, które go zapewnią. Dobierając właściwy materac, o odpowiednim stopniu twardości, mamy gwarancję komfortowego wypoczynku. Przed zakupem materaca należy zwrócić również uwagę na materiał, z którego został wykonany.

W sklepie Hevea znajdą Państwo materace piankowe, czy materace lateksowe oraz dodatkowe akcesoria, które wpłyną na zdrowe i higieniczne użytkowanie, m.in. pokrowce na materace. Pokrowiec pozwoli utrzymać materac w czystości oraz zapobiega powstawaniu trwałych zabrudzeń.

Zalety sofy to głównie uniwersalność. Rozkładana sofa sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma wystarczająco dużo miejsca na standardowe łózko ze stelażem. Sofa jest typowym meblem dwufunkcyjnym – w dzień służy jako miejsce do odpoczynku i siedzenia, natomiast wieczorem przekształca się w mebel do spania. Warto jednak pamiętać, że po dłuższym czasie rozkładana sofa ulega odkształceniom, które mogą przełożyć się na komfort i jakość snu.