powrót na blog

Sposób na bezsenność

Terapia bezsenności powinna zaczynać się od podstawowych, domowych i łagodnych metod. Jednak jeśli problemy ze snem utrzymują się dłuższy czas i zaczynają niepokoić, zawsze warto skorzystać z porady specjalisty. Jak zatem zadbać o zdrowy sen naturalnymi sposobami? Sposób na bezsenność – kilka cennych wskazówek.

Sposób na bezsenność. Poradnik od Hevea

Przed snem warto postawić na posiłki lekkostrawne, które nie obciążą żołądka. Ważne jest nie tylko ile jemy, ale również co jemy. Zaleca się spożywanie produktów, które zawierają dużą ilość magnezu, witamin z grupy B oraz zdrowych tłuszczów omega 3. Lekka kolacja sprzyja naszej nocnej regeneracji. Dobrym rozwiązaniem jest filiżanka ziołowej herbaty, np. z rumianku lub melisy, które działają wyciszająco i uspokajająco.

Siedzący tryb życia jest jedną z głównych przyczyn bezsenności. Lekarze rekomendują odpowiednią dawkę ruchu nie tylko ze względu na wygląd sylwetki, ale również jako naturalną metodę na zdrowy sen. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wyczerpujące zajęcia fitness lub wizytę na siłowni, znakomicie sprawdzi się spacer, który dotleni i zrelaksuje organizm. Co ważne, należy unikać wysiłku fizycznego bezpośrednio przed snem.

Jak zadbać o właściwą higienę snu? Przede wszystkim niezbędne jest dokładne wywietrzenie sypialni przed nocną drzemką. Optymalna temperatura to ok. 19ºC. Drugim czynnikiem poprawiającym jakość snu jest odpowiednio dobrany materac. Elementy, które wybieramy do sypialni powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wygodne i odpowiadające naszym potrzebom.
Materac należy wybierać kierując się jego stopniem twardości, rozmiarem oraz jakością surowców, z których został wykonany. W sklepie Hevea znajdziesz między innymi materace piankowe oraz materace lateksowe, które wykonane zostały z myślą o jakości snu. Materac jest podporą dla kręgosłupa, dlatego bez względu na to, czy wybierasz materac dla osoby dorosłej, czy dla dzieci, zawsze musi być dobrany pod kątem wymagań przyszłego użytkownika.

Długotrwałe problemy ze snem mogą przyczyniać się do poważniejszych powikłań zdrowotnych, dlatego zanim sięgniemy po tabletki i środki farmakologiczne, warto skonsultować zaistniały problem z lekarzem.