powrót na blog

Kupujemy nowy materac

Kupujemy nowy materac do sypialni Może to być nie lada wyzwaniem. Powinien spełniać nie tylko wszelkie normy jakościowe i być wykonany z materiałów bardzo dobrej jakości. Oprócz wspomnianych cech, warto kupić również taki, który będzie pasował zarówno do łóżka, jak i osoby korzystającej z niego każdego dnia. Niezależnie od tego, czy będzie to materac piankowy, czy lateksowy, dla osoby dorosłej, czy też dla dzieci. Każdy z nich powinniscie dobierać w oparciu o podstawowe parametry.

Kupujemy nowy materac. Co winien wiedzieć Sprzedawca?

Przeglądając ofertę rynku, należy ponadto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy doświadczonego sprzedawcy. Sklep Hevea może pochwalić się fachowym doradztwem, które wielokrotnie zostało doceniane przez zadowolonych klientów. Dobry doradca wie o co Was zapytać. I powinien zadawać pytanie przed zaproponowaniem konkretnego rozwiązania.

Aby wybrać materac, koniecznym jest przygotowanie się do rozmowy, by jak najdokładniej przedstawić swoje preferencje. Jakie informacje są istotne z punktu widzenia sprzedawcy?

Przygotujmy nieco danych: waga i wiek użytkownika, ewentualne schorzenia układu kostnego, alergie, rodzaj stelaża, rozmiar łóżka. Warto zapisać te dane w notesie lub w telefonie, udając się do sklepu.

Każdy z powyższych czynników ma ogromny wpływ na funkcjonalność materaca, a w konsekwencji na zdrowy i wygodny sen. Waga i wiek użytkownika pomoże wybrać właściwy stopień twardości tak, by w odpowiedni sposób wspierał ciało. Podobnie wygląda kwestia ewentualnych schorzeń oraz alergii. Przykładowo, materace lateksowe znajdujące się w ofercie Hevea będą świetnym wyborem dla noworodków, ponieważ stanowią doskonałą podporę dla ciała, a ponadto, są to produkty hipoalergiczne. Z kolei materace piankowe kierujemy dla wszystkich dla osób z bólami stawów, czy kręgosłupa.
Nie mniej istotny jest również rodzaj stelaża oraz rozmiar łóżka, a tym samym docelowy rozmiar materaca. O rozmiarach materacy pojedynczych i podwójnych pisaliśmy już na tym blogu.

Znając odpowiedzi na powyższe kwestie, kupno nowego materaca będzie dla Was znacznie mniej skomplikowane, zwłaszcza z pomocą doświadczonego sprzedawcy.