powrót na blog

Podaj Dalej

Fundacja Podaj Dalej przygotowała dla nas piękne, ręcznie wykonane kartki świąteczne. To już kolejne nasze zamówienie wykonane przez podopiecznych tej fundacji.

Fundacja Podaj Dalej. Aktywizacja osób niepełnosprawnych.

Fundacja istnieje na naszym terenie od 2004 roku. Jej inicjatorami były zarówno osoby niepełnosprawne jak i sprawne. Wszystkie oczywiście z dużym doświadczeniem w rozwoju świadomosci społeczeństwa obywatelskiego, w tym także żona i córki Doktora Piotra Janaszka. Wspomniana Fundacja powstała w hołdzie i zgodnie z ideami Doktora Piotra Janaszka, lokalnego społecznika i lekarza, który od lat 70-tych wdrażał nowatorskie rozwiązania w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością ruchową. Celem wszystkich aktywności i działań realizowanych do dzisiaj przez Fundację jest wzmocnienie podopiecznych. Uświadomienie im ich potencjału i możliwości, przekazanie przysłowiowej wędki, a nie darowanie ryby!

Podaj Dalej

Dzięki staraniom Fundacji już w roku 2013 pojawiła się w Koninie pionierska na owe czasy idea mieszkań treningowych. Dwa lata później ogólnopolskie media pisały, że Konin obala mity dotyczące niepełnosprawnych.

Fabryka Materaców Hevea od kilku lat wspiera Fundację i Osadę Janaszkowo. Z wielką przyjemnością zleciliśmy wykonanie kartek świątecznych, jakie trafią wkrótce do naszych partnerów handlowych i przyjaciół. Swoimi zdolnościami popisała się 7-letnia Sara. Kartki, które będą rozesłane po całej Polsce zawierają także podstawowe informacje o fudacji wraz z numerem konta na który można wpłacać nawet niewielkie cegiełki.