powrót na blog

Ile musi spać Twoje dziecko

Sen to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Chcesz wiedzieć ile musi spać Twoje dziecko? Niedobór prowadzi do licznych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o jego odpowiednią długość oraz jakość. Jeszcze ważniejsza jest właściwa ilość snu u dziecka.

Ile musi spać Twoje Dziecko. Poradnik od Hevea

Ile musi spać Twoje dziecko

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile musi spać dziecko, ponieważ jest to kwestia indywidualna, uzależniona od wielu czynników,. Najważniejsze to oczywisćie Wiek, potrzebny, poziom aktywności, czy wrodzone predyspozycje. Jednak liczne badania dowodzą, iż niewystarczająca ilość snu wpływa negatywnie na rozwój maluszka, a u dzieci w wieku przedszkolnym i starszych, prowadzi do problemów z wagą, koncentracją oraz odpornością na wszelkiego rodzaju infekcje.

Stworzenie odpowiednich warunków do snu to jedno z najważniejszych zadań dla rodziców. Warto pamiętać o stałych codziennych rytuałach, regularnym rytmie dnia, higienicznym trybie życia, a także o unikaniu w ciągu dnia zbyt długiego korzystania z tabletów, telefonów oraz wielogodzinnego oglądania telewizji.

Kluczowy jest zdrowy i komfortowy sen.
Aby dziecko przesypiało całą noc, a rano witało nas uśmiechem, należy stworzyć mu do tego odpowiednie warunki. Bardzo ważne jest, by spało na wygodnym i odpowiednio dopasowanym materacu.
Firma Hevea produkuje materace do sypialni, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych użytkowników. Wszystkie produkty z tej kategorii poddawane są szczegółowym badaniom w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Większość z nich posiada status Wyrobu Medycznego. Naturalne wypełnienie materacy lateksowych jest całkowicie hipoalergiczne, dzięki czemu nie wywołuje reakcji alergicznych. Są one bezpieczne dla dzieci od pierwszych chwil życia.

U starszych dzieci równie dobrze sprawdzi się wersja piankowa, dedykowana każdej grupie wiekowej, ponieważ idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, wpływając pozytywnie na krążenie oraz układ nerwowy.