powrót na blog

Zasady bezpieczeństwa przesyłek kurierskich

Wszyscy pracownicy i współpracownicy firm kurierskich otrzymali już w lutym br. instruktaż zawierający zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Są to jednolite zasady bezpieczeństwa przesyłek kurierskich w okresie zagrożenia koronawirusem. Wspólnie chcemy, żeby dostawy naszych materaców były bezpieczne dla Was i dla wszystkich, którzy mają do nich dostęp.

Zasady bezpieczeństwa przesyłek kurierskich podczas epidemii COVID-19

Na czas epidemii firmy kurierskie zmieniły, specjalnie dla Waszego bezpieczeństwa zasady doręczenia paczek. Kurierzy mają prawo dostarczać przesyłki pod drzwi i mogą to zrobić bez podpisu odbiorcy. Oczywisćie to wszystko pod warunkiem, że odbiorca wyrazi na to zgodę.
W przypadku doręczeń wymagających bezpośredniego kontaktu z odbiorcą (doręczenia za pobraniem tzw. COD lub doręczenia do rąk własnych) firmy kurierskie podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Wyposażyliśmy naszych kierowców a firmy kurieskie swoich kurierów kurierów w podstawowe środki zabezpieczenia osobistego. W samochodie zawsze są maseczki i płyny do deynfekcji. Macie prawo zarządać od kierowcy założenia maseczki i dezynfekcji rąk w dowolnym momencie dostawy.

Przypominamy Wam raz jeszcze to co najważniejsze. Kurier lub kierowca spedycji ma prawo pozostawić przesyłkę w miejscu uzgodnionym z odbiorcą. Nie jest zobowiązany do pobrania w takim wypadku Waszego podpisu. W polu przeznaczonym na nazwisko odbiorcy dostarczający paczkę wpisze miejsce pozostawienia paczki np. „pod drzwiami”, „na chodach” a w miejscu podpisu – wpisuje swój numer kurierski lub podpisze swoim imieniem.