powrót na blog

Materac dla osób z nadwagą lub otyłością

Wybór materaca moze czasem być wyborem strategicznym dla normalnego funkcjonowania. Tak jest częst w przypadku pytań o materac dla osób z nadwagą lub otyłością. To często efekt choroby i zmierzenie się z tym problemem, może dotyczyć z czasem wielu z Was. Postaramy się pomóc.

Jak dobrać materac dla osób z nadwagą lub otyłością

Powierzchnia termoelastyczna

Wykorzystywana w nowoczesnych materacach termoelastyczna pianka VISCO doskonale nadaje się dla osoby o większych gabarytach. Pianka VISCO reaguje na ciepłotę ciała, co pozwala na perfekcyjnie dopasowanie jej struktury do sylwetki użytkownika. Wypoczynek na materacu wykończonym pianką VISCO (np. materac z lateksem Hevea Body Comfort – płyta VISCO 5 cm) odciąża mięśnie i stawy. Aorta i mniejsze tętnice nie są uciskane, co sprzyja sprawnemu i swobodnemu przepływowi krwi podczas snu.

Elastyczny i solidny stelaż

Absolutnie nie wolno zapomnieć o dobrze dobranym stelażu, który stanowi swego rodzaju szkielet i podporę dla materaca. Znakomicie sprawdzi się stelaż z desek odpornych na złamania (np. wykonanych z drewna bukowego), dzięki czemu cała konstrukcja będzie bardziej elastyczna i mniej podatna na uszkodzenia. Niezłym pomysłem będzie również nabycie stelaża z dodatkowymi wzmocnieniami.

Zakup materaca odpowiednio dostosowanego do specyficznych potrzeb osób z nadwagą i otyłością przyniesie mnóstwo korzyści. Taki materac sprawi, że nocny wypoczynek będzie pozbawiony bólu i niewygody, a całe ciało otrzyma należyte wsparcie. Dobry materac z pewnością ułatwi spokojne zasypianie i relaks po ciężkim dniu. 

Jaki materac wybrać do sypialni? Na to pytanie jak widzicie, oczywiście nie ma uniwersalnej odpowiedzi, jednak zrozumienie kluczowych różnic między najbardziej popularnymi materacami powinno pomóc w podjęciu decyzji.