powrót na blog

Styl lagom w sypialni

Po trudnym dniu w pracy wracamy do domu, który pełni funkcję oazy. Jest wieczór, już samo wejście do sypialni napełnia nas poczuciem spokoju. Kładziemy się spać w wygodnym łóżku, nic nie rozprasza naszej uwagi… Czy w dzisiejszych czasach możliwie jest życie w równowadze? Styl lagom pozwala zatrzymać się na moment, gdy świat nieustannie pędzi do przodu.

Styl lagom w sypialni. Hevea podpowiada inspiracje

Co oznacza lagom? Lagom to rodzaj filozofii życiowej, która wywodzi się ze Szwecji. Oznacza zachowanie zdrowego balansu u przeróżnych aspektach codzienności, od zjadanych posiłków aż po aranżację wnętrz. Nad tym ostatnim zagadnieniem warto pochylić się nieco dłużej. Ideologia lagomnakazuje, aby we wszystkim odnaleźć umiarkowanie, dzięki czemu łatwiej będzie nam cieszyć się z tego, co mamy. Genialnie sprawdza się to przy urządzaniu domu, a w szczególności – sypialni.

Sypialnia „w sam raz”! Wiele osób ma tendencję do „przeładowywania” pomieszczeń, obciążając je niepotrzebnymi akcesoriami czy bibelotami. Inni z kolei ograniczają się jedynie do wstawienia kilku podstawowych mebli, nie dodając nic „od siebie”. Zarówno zagracony, jak i zbyt pusty pokój niekorzystnie na nas oddziałują, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy ogromną część życia, starając się zrelaksować i odpocząć. Zdecydowanie warto wprowadzić tam nieco harmonii i „rozsądny porządek”, zgodny z zasadami stylu lagom. Styl lagom naszym zdaniem jest idealny do Waszej sypialni.