powrót na blog

Wygodne łóżko

W trakcie urządzania sypialni mierzycie się z wieloma trudnościami, a jedna z nich jest szczególnie istotna – wygodne łóżko. Jakie wybrać, aby czuć się w nim komfortowo? Bogata oferta sklepów z meblami może okazać się przytłaczająca, ale wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, żeby bez stresu wytypować idealne łóżko. Co tak naprawdę ma znaczenie?

Wygodne łóżko do sypialni. Jakie i dlaczego.

Wielkość sypialni. Pierwsza reguła jest banalna – wielkość łóżka powinna być adekwatna do wielkości sypialni. Należy zachować właściwe, racjonalne proporcje. Oprócz łóżka w pokoju nocnym nierzadko muszą zmieścić się także inne meble, np. szafa czy toaletka. Pewna ilość wolnej przestrzeni pozwala na swobodny dostęp do każdego miejsca w sypialni i podnosi komfort korzystania z pomieszczenia.

wygodne łóżko - dobry sen

Liczba użytkowników. Kolejna zasada odnosi się do liczby osób śpiących w danym łóżku. Oczywiście każdy użytkownik ma indywidualne upodobania, które stanowią kolejne wskazówki. Zarówno łóżka pojedyncze, jak i podwójne występują w wielu różnych rozmiarach, co zapewnia duże pole manewru przy dokonywaniu wyboru. Łóżka młodzieżowe (z dodatkowymi szufladami, półkami czy dostawkami) to ciekawa i praktyczna propozycja dla nastolatków.

Materac dobrej jakości. Nie ma komfortowego łóżka bez odpowiednio dobranego materaca! Wysokiej klasy materac posłuży nam przez lata, dlatego warto w niego zainwestować. Obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszą się materace wykonane z pianki wysoko elastycznej lub lateksu – tego typu wypełnienie jest nowoczesne i trwałe, a materac w niczym nie przypomina swoich „przodków” produkowanych z kruchej i strzępiącej się pianki.