powrót na blog

Łóżko i materac. Od czego zacząć! cz I

Łóżko i materac to pierwsze i najważniejsze meble w domu. Urządzamy swoją pierwszą, wymarzoną sypialnię. Nie znamy rozmiaru, nie wiemy jaki materac wybrać ani też zwłaszcza jak go dopasować. Do naszych wymagać i do ramy łózka. Co jest najważniejsze? Dlatego też oddajemy Wam krótki poradnik od czego zacząć.

Łóżko i materac do naszej sypialni

Wiecie już zapewne, że około 30% naszego życia spędzamy w łóżku. Przynajmniej powinniśmy. Tyle potrzebuje nasz organizm do regeneracji po codziennej pracy, nauce czy treningu. Niestety rzeczywistość bywa nieco inna. Sen w łóżku, na materacu, w pozycji horyzontalnej jest najzdrowszy. Czasem zmęczenie złapie nas w fotelu, na kanapie lub w pociągu. Sen w takich miejscach daje wypoczynek tylko naszym oczom. Nie regeneruje mięśni i nie ma dobrego wpływu na stawy. Budzimy się z odrętwieniem kończyn i często z nieznośnym napięciem mięśni karku.

To właśnie dobry moment żeby zatęsknić za łóżkiem z materacem. Solidnym łóżkiem z wygodnym materacem i dopasowanym stelażem. Te trzy elementy stanowią o komforcie naszego wypoczynku. Każdy z nich ma swoją rolę. Materac jest pierwszą rzeczą jaką sprawdzamy w pokoju hotelowym czy pensjonacie. Nie tylko na filmach. W rzeczywistości też po wejściu do pokoju padamy na łóżko.

Materac powinien też być pierwszym meblem w sypialni. W kolejnej części naszego poradnika opowiemy o tym bardziej szczegółowo.