Informacja dot. pianki PUR

W połowie ub.r. pojawiła się w europejskich mediach informacja o wadliwej partii pianek PUR zawierających podwyższoną względem normy zawartość jednego ze związków uznawanych za kancerogenne.
Z informacji uzyskanych od naszego dostawcy wynika, że surowiec do produkcji pianek zawierający składnik TDI z podwyższoną normą wspomnianego związku chemicznego był produkowany tylko w jednym zakładzie BASF w Ludwigshafen (DE) i trafił w znikomych ilościach na rynek Polski, głównie do dostawców jednego z największych marketów wyposażenia wnętrz. Dokładniejsze dane na ten temat zebrali dziennikarze Pulsu Biznesu:

„Najwyraźniej — choć Polska jest jednym z największych europejskich producentów materacy, a pod względem wielkości eksportu ustępujemy tylko Chińczykom — problem dotyczył naszego kraju w niewielkim stopniu. Wynika to zapewne stąd, że — jak wskazuje kilku naszych rozmówców — większość feralnego TDI z zakładów w Ludwigshafen trafiło na rynek zachodnioeuropejski, a w Polsce znalazły się tylko śladowe ilości”

źródło Puls Biznesu

Niniejszym potwierdzamy, że pianki PUR kupowane od polskich producentów, w tym te stosowane w materacach HEVEA są bezpieczne. Jednocześnie informujemy, że materace lateksowe, wykonane wyłącznie z warstwy lateksu nie zawierają wyżej wymienionego składnika TDI.

Hevea bamboo – dzianina biostatyczna

Nasza kolekcja dzianin na pokrowce materacowe Hevea powiększyła się o Hevea Bamboo. Dzianina o wysokiej gramaturze (min. 275 g/m2) na bazie naturalnych włókien z viskozy. Dlaczego jest wyjątkowa?

nowa dzianina Hevea Bamboo

Bambus jest rośliną efektywną w uprawie i przyjazną dla środowiska. Rośnie szybko, w sprzyjających warunkach nawet do 1m w ciągu doby, a podczas uprawy nie ma konieczności stosowania pestycydów i nawozów sztucznych. Raz ścięty, wypuszcza kolejne pędy w tym samym miejscu już po kilku latach. Włókna przędzalniane z bambusa są pozyskiwane metodą wiskozową. Przędzę nazywaną wiskozą bambusową wykorzystuje się już do dziania i tkania wyrobów tekstylnych. Dzianina bambusowa o ile jest niebarwiona posiada kolor ecru, jest delikatna w dotyku, ma chwyt jedwabisty, przypominający tencel. Jest ponadto trwała i bardziej wytrzymała od tradycyjnej przędzy z wiskozy. Wchłania nadmiar wilgoci znacznie lepiej i szybciej niż bawełna. Jest przewiewna i oddychająca latem, a zimą daje uczucie przyjemnego ciepła. Budowa pojedynczego włókna bamboo ułatwia pochłanianie i neutralizowanie zapachów z otoczenia. Hevea Bamboo zachowuje swój wygląd i kolor nawet po wielu cyklach prania czy czyszczenia. Powierzchnia dzianiny jest biostatyczna. Oznacza to tyle, że stanowi nieprzyjazne środowisko dla rozwoju drobnoustrojów i roztoczy dzięki czemu uzyskujemy na materacach strefę neutralną, w której użytkownik może komfortowo i bezpiecznie wypoczywać. Skład dzianiny stanowi aż w 31% wiskoza bambusowa z bawełną i poliestrem.

Więcej lateksu w Hevea Baby

nowy Materac Hevea Baby

Hevea Baby to jeden z najpopularniejszych modeli materaca w grupie 0+. We wrześniu dzięki liftingowi zyska kolejny 1 cm na wysokości. To tak naprawdę spora zmiana. Przeczytajcie dlaczego.

Materac Hevea Baby wyższy o 1 cm!

Wkład materaca Hevea Baby stanowi płyta lateksu o gęstości około 60 kg/m3. Od początku produkcji tego modelu, czyli od 2007 roku była to płyta 7cm o zróżnicowanej perforacji. Oznacza to, że poszczególne modele mogły nieco różnić się wzorem „otworów” perforacyjnych na powierzchni płyty. Materac lateksowy dla dzieci musi mieć perforację, natomiast jej wygląd i wzór ma znaczenie głównie estetyczne. Nieco inne znaczenie ma ją otwory perforacyjne w materacach dla dorosłych.

Od września materace Hevea Baby urosną o 1 cm. Wkład lateksowy to obecnie płyta docinana z dużej płyty o jednolitej perforacji (monozone) i wysokości 8cm. Dzięki temu zdecydowanie wydłużamy trwałość i żywotność materaca. Wyższy materac to także zdecydowanie mniejsze ugięcie pod ciężarem użytkującego dziecka. Mówiąc inaczej – łatwiej będzie malucha wyciągnąć z „głębin” łóżeczka. Grubsza warstwa lateksu to także większa sztywność materaca. Ma to znaczenie także z uwagi na szczebelki w dostępnych na rynku łóżeczkach. Większość z nich ma rozstaw około 5-6cm. Na koniec najważniejsza informacja – cena detaliczna materaca Hevea Baby nie ulega zmianie. Jednocześnie znika z oferty materac Baby+.

Pokrowce Cashmere Beauty jeszcze we wrześniu!

Szanowni Państwo, informujemy, że Letnia promocja – pokrowce z dodatkiem kaszmiru bez dopłat jest przedłużona do końca września lub wyczerpania zapasów. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Hevea Krzyś. Zmiany w produkcie

Hevea krzyś. Materac lateksowo-kokosowy dla dzieci to jeden z najpopularniejszych modeli materaców Hevea dla grupy 0+.  Wprowadziliśmy w nim ważną zmianę.

Hevea Krzyś – opis zmian

Materac lateksowo-kokosowy Hevea Krzyś jest na rynku od 2009 roku. Model jest bardzo popularny, posiada aktualną pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Mata kokosowa lateksowana od tej pory nie będzie doklejona do warstwy kokosowej. Nie wpłynie to na komfort użytkowania materaca a pozwoli znacznie zwiększyć jego trwałość. Dotyczy to zwłaszacza mat kokosowych, które z uwagi na zastosowanie kruchych wiórków orzecha kokosowego są podatne na uszkodzenia. Użytkownik może w każdej chwili, po zdjęciu pokrowca i membrany higienicznej zmienić stronę użytkową maty kokosowej.

Twój Junior i Baby Junior. Nowy numer Lato 2018

W salonach sprzedaży i kioskach już jest do nabycia Junior i Baby Junior. Numer 2, Lato 2018. Zapraszamy do lektury

Baby Junior uczy samodzielności

Temat numeru to jak mądrze uczyć dzieci samodzielości. W numerze wiele informacji jak najlepiej wspomagać rozwój naszego dziecka, tak aby w przyszłości było samodzielne. Obszerny artykuł przygotował ekspert, psycholog Szymon Gajewski. Czy wiecie, że 3-4 latek powinien rozumieć i wykonywać proste polecenia np.: przynieś swpje buty z sypialni. Przeczytajcie. W numerze jest także recenzja polecanej także przez nas książki Wyspani rodzicie autorstwa Suzy Giordano wydanej nakładem PZWL.

Twój Junior na wakacjach

Tematem przewodnim numeru są wakacje. W numerze wiele praktycznych porad do wykorzytsania na wakacjach z juniorem. Między innymi jak uprzyjemnić maluchowi podróż, jak zadba o zdrowy brzuszek na wakacjach, jak chronić przed ukąszeniami owadów no i przede wszystkim jak się nie dać nudzie. Sporo informacji takzę dla rodziców alergików, gdzie kryją się alergeny i jak walczyć z roztoczami.  W części Szlachetne zdrowie jest także poradnik jak wybrać materac dla Juniora. Pamiętajcie aby wbierać materace dopasowane i dedykowane dla juniorów. Takie produkty są mniejsze i lepiej dostosowane dla potrzeb dzieci niż materace do sypialni, zwykle o większej gęstości i sztywniejsze. Redakcja rekomenduje zakup polskiego produktu! Pod wzdlędem jakości nie odbiegaja od produktów zagranicznych a mają o wiele korzystniejszą cenę detaliczną.

Cennik dostaw. Zmiany w cenniku dostaw 2018

Od 1 lipca wprowadzamy nowy cennik dostaw na produkty z cennika hevea 2018. Zmiany sa podyktowane rosnącymi kosztami logistycznymi oraz licznymi zmianami w ofertach firm kurierskich. Szczegóły w Sezamie oraz u naszych doradców klienta bok@hevea24.pl

Nowy cennik dostaw 2018

zdjęcie cennik dostawOd kilku miesięcy notujemy znaczne podwyżki kosztów dostawy. Zwyżki dodatków paliwowych oraz pozostał koszty logistyczne są narzucane nam przez firmy kurierskie. Jesteśmy zmuszeni do przygotowania korekty cennika dostaw naszych produktów. Zmianie ulegają ceny materaców i innych paczek o wielkościach powyżej 180 cm. prdukty dla dzieci w grupach wiekowych 0+ i 2+ w mają koszty dostawy zblizone do dotychczasowych. Szczegółowy cennik dostaw jest dostępny na stronach wsparcia Sezam. Od 1 lipca zwiększa się także limit zakupowy uprawniający do darmowej dostawy na terenie kraju w kolejnym miesiącu rozliczeniowym. Zamóienie rozmiarów niestandardowych oraz wysyłka do innych krajów Unii Europejskiej wymaga ustalenia kosztów dostawy indywidualnie. W tym celu należy się skontaktować z biurem obsługi klienta bok@hevea24.pl lub telefonicznie z opiekunem. Informujemy jednocześnie, że w nowym cenniku nie ma możliwości wykupienia opcji wniesienia dla paczek o wadze pow.31,5kg. Tego typu usługa wymaga osobistego kontaktu z kurierem. Od lipca br. paczki rozsyłane z magazynu Ślesin będą dostarczane przez firmy DPD, Geis i Inpost. Nie realizujemy wysyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej.

konkurs m jak mama – zdrowy sen maluszka

Konkurs M jak Mama
Szegóły konkursu Zdrowy sen maluszka na stronie zdrowysendziecka.mjakmama24.pl.